reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

1,073 mld abonentów pay-tv na świecie

dodano: 2018-01-11 10:54
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Dataxis

telewizja pay-tv trendy Według danych opublikowanych przez Dataxis, od końca września 2016 do końca września 2017 roku liczba abonentów pay-tv na całym świecie wzrosła o 60 mln ludzi. Najwięcej abonentów na koniec trzeciego kwartału 2017 roku odnotowano w regionie Azji i Pacyfiku - 62 proc. ogółu, przy wskaźniku wzrostu CAGR na poziomie 1,5 proc.

Dataxis


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Łączna liczba abonentów płatnej telewizji na koniec trzeciego kwartału 2017 roku wyniosła 1,073 mld w porównaniu z 1,013 mld na koniec trzeciego kwartału 2016 roku, rosnąc o 1,2 proc. Prawie 80 proc. światowej bazy abonentów pochodzi z krajów Azji i Pacyfiku oraz Europy. Afryka i Bliski Wschód, choć wnoszą tylko 3 proc. do światowej liczby abonentów, należą do najszybciej rozwijających się regionów (wzrost odpowiednio o 2,7 proc. i 2,5 proc.). W Ameryce Północnej i Łacińskiej odnotowano nieznaczny wzrost w skali roku.

Liniowe OTT wykazało wzrost CAGR na poziomie 13 proc., co jest najwyższym wzrostem wśród wszystkich typów odbioru. Liniowe OTT jest najbardziej popularne w regionie Azji i Pacyfiku, Europie oraz Afryce i na Bliskim Wschodzie. IPTV jest drugim najszybciej rosnącym typem odbioru po liniowym OTT, przy CAGR na poziomie 7 proc. Większość abonentów IPTV pochodzi z krajów Azji i Pacyfiku oraz Europy.

Telewizja kablowa wykazuje tendencję spadkową w prawie wszystkich regionach, ale nadal stanowi ponad 50 proc. bazy abonentów płatnej telewizji na całym świecie. Telewizja satelitarna i naziemna są niemal bez zmian pod względem wzrostu liczby abonentów.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

139 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...
reklama