reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

1,073 mld abonentów pay-tv na świecie

dodano: 2018-01-11 10:54
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Dataxis

telewizja pay-tv trendy Według danych opublikowanych przez Dataxis, od końca września 2016 do końca września 2017 roku liczba abonentów pay-tv na całym świecie wzrosła o 60 mln ludzi. Najwięcej abonentów na koniec trzeciego kwartału 2017 roku odnotowano w regionie Azji i Pacyfiku - 62 proc. ogółu, przy wskaźniku wzrostu CAGR na poziomie 1,5 proc.

Dataxis


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Łączna liczba abonentów płatnej telewizji na koniec trzeciego kwartału 2017 roku wyniosła 1,073 mld w porównaniu z 1,013 mld na koniec trzeciego kwartału 2016 roku, rosnąc o 1,2 proc. Prawie 80 proc. światowej bazy abonentów pochodzi z krajów Azji i Pacyfiku oraz Europy. Afryka i Bliski Wschód, choć wnoszą tylko 3 proc. do światowej liczby abonentów, należą do najszybciej rozwijających się regionów (wzrost odpowiednio o 2,7 proc. i 2,5 proc.). W Ameryce Północnej i Łacińskiej odnotowano nieznaczny wzrost w skali roku.

Liniowe OTT wykazało wzrost CAGR na poziomie 13 proc., co jest najwyższym wzrostem wśród wszystkich typów odbioru. Liniowe OTT jest najbardziej popularne w regionie Azji i Pacyfiku, Europie oraz Afryce i na Bliskim Wschodzie. IPTV jest drugim najszybciej rosnącym typem odbioru po liniowym OTT, przy CAGR na poziomie 7 proc. Większość abonentów IPTV pochodzi z krajów Azji i Pacyfiku oraz Europy.

Telewizja kablowa wykazuje tendencję spadkową w prawie wszystkich regionach, ale nadal stanowi ponad 50 proc. bazy abonentów płatnej telewizji na całym świecie. Telewizja satelitarna i naziemna są niemal bez zmian pod względem wzrostu liczby abonentów.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

890 zł Więcej...

Osłona LNB Umbrella Light Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

39 zł Więcej...

Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI - używany

Moduł dostępu warunkowego typu CI dla systemu Seca-MediaGuard (Nagra MA)...

199 zł Więcej...
reklama