reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

GovSat-1 dotarł do kosmodromu na Florydzie

dodano: 2018-01-11 10:57 | aktualizacja: 2018-01-11 12:48
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SES

GovSat-1 Satelita GovSat-1 został dostarczony do kosmodromu Cape Canaveral Air Force Station na Florydzie. Jest to pierwszy satelita z serii GovSat, która jest marką obsługiwaną przez joint venture między rządem Luksemburga a operatorem satelitarnym SES. Do wyniesienia GovSat-1 miałoby dojść na koniec stycznia 2018 roku na pokładzie rakiety nośnej Falcon 9 SpaceX.

GovSat-1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Satelita wielozadaniowy GovSat-1 został zbudowany przez Orbital ATK i jest przeznaczony do wyłącznego użytku rządów i instytucji. Będzie pracował na pozycji orbitalnej 21,5°E, obejmując zasięgiem Europę, Bliski Wschód i Afrykę, także Morze Śródziemne i Bałtyckie oraz Ocean Atlantycki i Indyjski. Będzie wyposażony w pojemność w pasmach X i Ka.
 

Jesteśmy zaangażowani w naszą misję zapewnienia bezpiecznych usług łączności satelitarnej dla rządów i instytucji. GovSat-1, z bardzo elastycznym ładunkiem zawierającym zaawansowane funkcje szyfrowania i przeciwdziałania zakłóceniom, dodatkowo zabezpieczy łączność dla zastosowań naszych użytkowników. Jesteśmy niezwykle podekscytowani nadchodzącym startem tego satelity

- powiedział Patrick Biewer, dyrektor generalny GovSat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI LKV388 Dongle do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału HDTV np....

730 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS 5/8

Multiswitch Opticum 5/8 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

170 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...
reklama