reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Azerspace-2 poleci w kwietniu 2018

dodano: 2018-01-11 13:42 | aktualizacja: 2018-01-11 15:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: trend.az/Azerkosmos

Azercosmos Azerspace-2 zostanie wyniesiony na orbitę w kwietniu 2018 roku, powiedział Raszad Nabijew, dyrektor generalny Azerkosmos. Prace nad opracowaniem nowego azerskiego satelity przebiegają zgodnie z harmonogramem, dodał.

Azercosmos


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Azerspace-2, oprócz tego, że zapewni rozszerzenie zasięgu, będzie stanowić rezerwę dla Azerspace-1, który jest już na orbicie. Pozwoli to nam na zaoferowanie klientom jeszcze bardziej niezawodnych usług

- powiedział Raszad Nabijew, dyrektor generalny Azerkosmos.

Satelita Azerspace-2 zostanie wyniesiony z gujańskiego kosmodromu w Kourou za pomocą rakiety nośnej Ariane 5 ECA. Francuska spółka Arianespace, która wcześniej umieściła na orbicie pierwszego azerskiego satelitę Azerspace-1/Africasat-1a, wprowadzi na orbitę również drugiego satelitę Azerbejdżanu.

Azerspace-2/Intelsat 38 zostanie umieszczony na pozycji orbitalnej 45°E, pokrywając zasięgiem kraje Europy, Azji Środkowej i Południowej, Bliskiego Wschodu i Afryki. Producentem satelity jest Space Systems Loral (SSL), który jest również dostawcą systemów kontroli satelitarnej. Azerspace-2 będzie wyposażony w 35 transponderów (o szerokości 36, 54, 72 i 76 MHz).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel AnkaSat ANK SK-CU120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU120 -...

1,70 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama