reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Azerspace-2 poleci w kwietniu 2018

dodano: 2018-01-11 13:42 | aktualizacja: 2018-01-11 15:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: trend.az/Azerkosmos

Azercosmos Azerspace-2 zostanie wyniesiony na orbitę w kwietniu 2018 roku, powiedział Raszad Nabijew, dyrektor generalny Azerkosmos. Prace nad opracowaniem nowego azerskiego satelity przebiegają zgodnie z harmonogramem, dodał.

Azercosmos


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Azerspace-2, oprócz tego, że zapewni rozszerzenie zasięgu, będzie stanowić rezerwę dla Azerspace-1, który jest już na orbicie. Pozwoli to nam na zaoferowanie klientom jeszcze bardziej niezawodnych usług

- powiedział Raszad Nabijew, dyrektor generalny Azerkosmos.

Satelita Azerspace-2 zostanie wyniesiony z gujańskiego kosmodromu w Kourou za pomocą rakiety nośnej Ariane 5 ECA. Francuska spółka Arianespace, która wcześniej umieściła na orbicie pierwszego azerskiego satelitę Azerspace-1/Africasat-1a, wprowadzi na orbitę również drugiego satelitę Azerbejdżanu.

Azerspace-2/Intelsat 38 zostanie umieszczony na pozycji orbitalnej 45°E, pokrywając zasięgiem kraje Europy, Azji Środkowej i Południowej, Bliskiego Wschodu i Afryki. Producentem satelity jest Space Systems Loral (SSL), który jest również dostawcą systemów kontroli satelitarnej. Azerspace-2 będzie wyposażony w 35 transponderów (o szerokości 36, 54, 72 i 76 MHz).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1 390 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama