reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP w MUX 8 dopiero na mundial?

dodano: 2018-01-12 10:35 | aktualizacja: 2018-01-12 11:31
autor: Anita Kaźmierska | źródło: wirtualnemedia.pl

MUX 8 Kanały TVP mogą pojawić się w MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej w połowie 2018 roku, podają wirtualnemedia.pl w oparciu o wypowiedź prezesa Telewizji Polskiej. W sierpniu ub.r. Jacek Kurski powiedział, że TVP chciałaby, żeby TVP Sport był na multipleksie naziemnym już na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018 w lutym. Wiadomo już, że do tego nie dojdzie.

MUX 8 NTC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aktualnie trwają negocjacje z EmiTelem w sprawie stawek płaconych za dosył kanałów do MUX 8. Nadawcy Metro, Nowa TV, Telewizja WP, Zoom TV chcą ich obniżenia.
 

- Bylibyśmy na multipleksie ósmym game-changerem, nasze pojawienie się tam odbyłoby się z korzyścią dla całego rynku - mówi Jacek Kurski, prezes zarządu TVP. - Nasze wejście na MUX 8 przy niższych cenach i tak zapewniłoby EmiTelowi wpływy, musimy też być najpierw pewni, że rzeczywiście będzie zapewniony dostęp widowni do MUX 8, a to wymaga kampanii promocyjnej, przy której liczymy na wsparcie EmiTela, który także powinien być tym zainteresowany. (za wirtualnemedia.pl)

Przypomnijmy, że MUX 8 został uruchomiony 1 sierpnia 2016 roku i od tego czasu sukcesywnie zwiększany był jego zasięg. Nadawcy komercyjni uruchomili tam swoje kanały jesienią 2016 roku, a TVP nadal zwleka z wejściem do MUX 8. Telewizja publiczna ma możliwość uruchomienia tam trzech kanałów SD lub jednego kanału SD i jednego kanału HD - dysponuje łącznie trzema slotami. Jednak nie podpisała jeszcze umowy z EmiTelem, przez co zresztą uniknęła płacenia kilku milionów złotych rocznie. TVP tłumaczyła swoją zwłokę niską jakością sygnału MUX 8, a także problemami z dźwiękiem, polaryzacją i obowiązkiem przestawiania anten.

Z najnowszych informacji, podanych przez wirtualnemedia.pl na podstawie wypowiedzi Jacka Kurskiego, wynika, że kanały TVP mogą się pojawić w MUX 8 w okolicach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018, które TVP będzie relacjonować. Mundial zostanie otwarty 14 czerwca i potrwa do 15 lipca br.

Ponadto nadal nie wiadomo, jakie kanały TVP wejdą do MUX 8. Rozważane jest wprowadzenie do naziemnej telewizji cyfrowej TVP Sport HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...