reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraińskie STB i ICTV będą szyfrowane na satelicie

dodano: 2018-01-12 17:39
autor: RO | źródło: detector.media

Ukraińskie kanały szyfrowanie 11 stycznia br. Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji i radia przekształciła licencje ukraińskich stacji telewizyjnych STB i ICTV na zmianę formę dystrybucji satelitarnej z nieszyfrowanej (FTA) na szyfrowaną. Decyzję podjęto szybko i bez wyjaśnień, zważywszy na to, że 7 grudnia ubiegłego roku ukraiński regulator miał zupełnie inne stanowisko w tej sprawie. Wówczas odroczył bezterminowo oświadczenie kanału STB o zmianie warunków licencji. STB i ICTV należą do grupy medialnej StarLightMedia.

StarLightMedia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Następnie przedstawiciel Narodowej Rady, Jurij Artiemienko, w komentarzu dla portalu Detector.media powiedział, że nie popiera pomysłu największych grup medialnych o zaszyfrowaniu kanałów na satelicie w 2018 roku i chce przeprowadzić fachowe rozmowy rozważające korzyści i ryzyka wprowadzenia szyfrowania. Jurij Artiemienko do dyskusji chciał zebrać posłów i ekspertów. W ciągu ostatnich tygodni nie odbyły się żadne rozmowy. Co zmieniło stanowisko regulatora? Tego nie wiadomo.

Na początku listopada zeszłego roku cztery największe grupy medialne zgodziły się na zaszyfrowanie kanałów z satelity w maju 2018 roku.

Szyfrowanie jest punktem wyjścia w negocjacjach grup medialnych z operatorami sieci kablowych w kwestii podwyższenia opłat za treści. Operatorzy od 2017 roku płacą nadawcom za retransmisję ich kanałów, a od 2018r. ceny wzrastają. W odpowiedzi dostawcy usług kablowych wymagają od nadawców szyfrowania przekazu i wyłączenia analogowej telewizji naziemnej.

Użytkownicy telewizji satelitarnej muszą liczyć się z tym, że swobodny dostęp do najważniejszych kanałów telewizyjnych (m.in. 1+1, STB, Ukraina telekanał, Inter i innych) będzie z czasem zakończony. Aby móc dalej je oglądać, będą musieli wykupić abonament płatnej platformy satelitarnej Viasat Ukraine lub Xtra TV, albo wybrać inny sposób oglądania telewizji (naziemna telewizja DVB-T2, sieć kablowa, IPTV lub OTT).

Źródło: detector.media

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...

Złącze F Cabelcon samokompresyjne

Specjalne złącze samokompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2,50 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama