reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pielgrzymka papieża do Chile i Peru w TV Trwam

dodano: 2018-01-15 04:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fundacja Lux Veritatis/satkurier.pl

TV Trwam Telewizja Trwam W poniedziałek, 15 stycznia br. papież Franciszek wyruszy w kolejną podróż apostolską. Tym razem Ojciec Święty odwiedzi Chile (pod hasłem „Pokój mój daję wam”) i Peru („Zjednoczeni w nadziei”). Transmisje z poszczególnych etapów tej pielgrzymki zapowiadają TV Trwam i Radio Maryja.

TV Trwam Telewizja Trwam


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Papież do Chile przybędzie w nocy z poniedziałku na wtorek, z 15 na 16 stycznia br. W ramach tej podróży apostolskiej zaplanowano m.in.: ceremonię powitania, spotkanie z przedstawicielami władz, społeczeństwa i korpusu dyplomatycznego w siedzibie prezydenta republiki Chile w Santiago de Chile (Palacio de La Moneda); wizytę kurtuazyjną u prezydenta Chile w Salon Azul Palacio de la Moneda; eucharystię pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka z Parque O’Higgins w Santiago de Chile; wizytę w więzieniu kobiecym w Santiago de Chile; spotkanie z duchowieństwem i klerykami w katedrze w Santiago de Chile; spotkanie z biskupami w zakrystii katedry w Santiago de Chile; wizytę w sanktuarium świętego Alberta Hurtado SJ; mszę świętą pod przewodnictwem Ojca Świętego na lotnisku Maquehue w Temuco; spotkanie Ojca Świętego z młodzieżą w Maipu, w narodowym sanktuarium Chile pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny; wizytę na Papieskim Uniwersytecie Katolickim Chile (Santiago de Chile); mszę święta pod przewodnictwem Ojca Świętego na Campus Lobito w Iquique; ceremonię pożegnania. Pielgrzymka ta przebiegać będzie pod hasłem „Pokój mój daję wam”.

Do Peru papież uda się w czwartek, 18 stycznia br. Tu zaplanowano natomiast m.in.: ceremonię powitania, spotkanie z ludnością Amazonii w Coliseo Regional Madre de Dios; spotkanie z ludnością w Istituto Jorge Basadre; spotkanie z przedstawicielami władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusu dyplomatycznego na dziedzińcu honorowym; wizytę kurtuazyjną u prezydenta w Salonie Ambasadorów Pałacu Rządowego; mszę świętą pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka na bulwarach nadmorskich Huanchaco; krótką wizytę w katedrze; spotkanie z duchowieństwem i seminarzystami z diecezji północy Peru w kolegium świętych Karola i Marcelego; nabożeństwo maryjne - Virgen de la Puerta na Plaza de Armas; mszę świętą w bazie lotniczej Las Palmas; ceremonię pożegnania. Pielgrzymka ta przebiegać będzie pod hasłem „Zjednoczeni w nadziei”. Podróż apostolska papieża zakończy się w niedzielę, 21 stycznia br.

Przypomnijmy, iż w ostatnim czasie Ojciec Święty odwiedził już Grecję, Kubę, Meksyk, Armenię, Polskę (więcej tutaj), Gruzję, Azerbejdżan (więcej tutaj), Szwecję (więcej tutaj), Egipt (więcej tutaj), Portugalię (więcej tutaj); Kolumbię (więcej tutaj), Birmę (Mjanma) i Bangladesz (więcej tutaj).

Pielgrzymka papieża do Chile i Peru - transmisje w TV Trwam i Radiu Maryja.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...