reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Hispasat 30W-6 już na przylądku Canaveral

dodano: 2018-01-17 13:34
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Hispasat

Hispasat 30W-6 Hispasat 30W-6 został dostarczony do Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na Florydzie, skąd zostanie wyniesiony w lutym 2018 roku. Na razie nie jest znana dokładna data startu Falcona 9 SpaceX z tym hiszpańskim satelitą.

Hispasat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Hispasat 30W-6 został przetransportowany do kosmodromu z obiektów Space System Loral (SSL) w Palo Alto (Kalifornia), gdzie został wyprodukowany. Wcześniej przeszedł szereg testów, które będą kontynuowane także w centrum kosmicznym na przylądku Canaveral. Następnie satelita zostanie umieszczony na pokładzie rakiety nośnej Falcon 9 w celu dostarczenia go na orbitę geostacjonarną.

Hispasat 30W-6, zbudowany na platformie 1300 SSL, został zaprojektowany do pracy przez okres co najmniej 15 lat. Zastąpi satelitę Hispasat 30W-4 na pozycji orbitalnej 30°W. Będzie świadczył usługi m.in. nadawcze i szerokopasmowe. Nowy satelita zapewni dodatkową pojemność w paśmie Ku dla kontynentu amerykańskiego. Co więcej Hispasat 30W-6 umożliwi poprawienie łączności między Europą a Ameryką, a także zaoferuje pojemność w paśmie C dla Ameryki. Zapewni także dodatkową pojemność w paśmie Ka dla Europy i Afryki Północnej na potrzeby usług szerokopasmowych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Antena Laminas AS-1800AE

Epoksydowa antena offset 2,0m w wersji AE polskiej firmy Laminas....

2 900 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

550 zł Więcej...
reklama