reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP2: Ostatnia prosta przed „Bitwami”

dodano: 2018-01-27 02:47
autor: Łukasz Knapik | źródło: Rochstar/satkurier.pl

TVP2 TVP 2 Dwójka „The Voice Kids” W sobotę, 27 stycznia br. o godz. 20:05 na antenie TVP2, a w kolejnych dniach w TVP HD i TVP Rozrywka, wyemitowane zostaną odcinki dziewiąty i dziesiąty programu „The Voice Kids”. Edyta Górniak zacznie śpiewać rocka? Kogo Tomasz Lach „Tomson” nazwał „podpalaczką scen”? Kto szuka dziewczyny w „The Voice Kids”? O kogo walczyła Edyta Górniak? Edyta Górniak do uczestniczki „The Voice Kids”: „Czy ty zwariowałaś, żeby śpiewać taką piosenkę?”.

TVP2 TVP 2 Dwójka „The Voice Kids”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Edyta Górniak zacznie śpiewać rocka?

W programie „The Voice Kids” Edyta Górniak wyznała kilka interesujących faktów dotyczących jej życia. Okazało się, że piosenkarka potrafi zrobić szpagat, udawać czarownicę, a jej sąsiadem w Kaliforni jest... Justin Bieber. W ostatnim odcinku talent show wyszło na jaw, jaka muzyka tak naprawdę gra w sercu divy (więcej tutaj).

- Ja wiem, że publiczności kojarzę się z lirycznymi balladami, ale tak naprawdę po raz pierwszy moje serce mocniej zabiło do muzyki rockowej

- wyznała.


Kto by pomyślał, że w głębi duszy Edyta Górniak jest szaloną rockmanką? Czy niedługo zacznie śpiewać rocka?

Kogo Tomasz Lach „Tomson” nazwał „podpalaczką scen”?

W ostatnim odcinku „The Voice Kids” widzowie usłyszeli najwyższy kaliber dziecięcych wokali. Wśród muzycznych ninja znalazła się 15-letnia Wiktoria Tracz - przyszła aktorka, baletnica i piosenkarka. Ta ambitna 15-latka szlifuje swoje umiejętności wokalne w The Brit School w Londynie, w której uczyły się m.in. Jessica Ellen Cornish „Jessie J” czy Amy Winehouse. Współpracuje także z kompozytorem i tekściarzem Krzysztofem Dzikowskim, który skomponował dla niej kilka utworów.

- Napisałem dla niej trzy piosenki, ale ona sama też potrafi tworzyć teksty i niewiele mam uwag do tego, co pisze

- powiedział przed wyjściem Wiktorii na scenę.


Podczas „Przesłuchań w ciemno” nastolatka zdecydowała się wykonać żywiołowy numer „Rock’n’Rollin Love” chłopaków z Afromental. Jej występ okazał się strzałem z rockowej strzelby. Edyta Górniak chwaliła jej ognisty temperament i wysoką skalę, a Tomson nazwał ją „podpalaczką scen”. Jak się okazało miłość do rockowych brzmień i jedność dusz wygrała, bo Wiktoria zdecydowała się śpiewać dalej w drużynie Tomsona i Barona. Jak będzie wyglądała jej dalsza droga w programie?

10-letnia Swietłana zachwyciła trenerów

Sukienka księżniczki, słowiańska uroda, twarz anioła i delikatny głos. Swietłana Boguska, mieszkanka Elbląga, swoim niezwykłym wykonaniem piosenki „Opowiadaj mi tak” sprawiła, że trenerzy bardzo szybko nacisnęli magiczne guziki.

- Jak to jest możliwe, że ty się tak swobodnie poruszasz po takich dźwiękach i takich tercjach, w takim rytmie i w takiej frazie? To jest po prostu niemożliwe, co ty robisz. Dla mnie jesteś absolutnym odkryciem tej edycji

- zachwycała się Edyta Górniak.


Tomson również komplementował profesjonalne wykonanie 10-latki. Z kolei kartą przetargową Dawida Kwiatkowskiego był transparent z imieniem dziewczynki, z którym chodził po studio. Finalnie Swietłana zdecydowała się dołączyć do drużyny Edyty Górniak.

Pierwsza para w „The Voice Kids”

Agnieszka Nowakowska i Piotr Sieczka to niesamowicie uzdolniony duet. Świetnie się uczą, doskonale śpiewają i grają na fortepianie. Jak przystało na prawdziwą parę, wiele rzeczy robią razem np. chodzą do tej samej klasy w szkole muzycznej, a także wspólnie wpadli na pomysł, by wziąć udział w „The Voice Kids”. Decyzja o uczestnictwie w programie okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ oboje przeszli „Przesłuchania w ciemno” i znaleźli się w drużynie Dawida Kwiatkowskiego. Tę parę łączy wiele - podobne poczucie humoru, spojrzenie na świat, a także ulubiona piosenka. Gdy każdy z nich został poproszony o wykonanie dodatkowego utworu, oboje zdecydowali się zaśpiewać „Love On The Brain” Robyn Rihanny Fenty.

- To nie śpiewała moja Agnieszka? - zapytał zaskoczony Dawid Kwiatkowski, po tym jak Piotr zaproponował utwór. - Ja bym chciał zaprosić Agnieszkę, żeby razem zaśpiewali - dodał.


Dopiero po wspólnym wykonaniu przeboju Robyn Rihanny Fenty, Dawid Kwiatkowski dowiedział się, że Agnieszka i Piotr bardzo dobrze się znają. Jak potoczą się ich dalsze losy w programie? Czy Dawid Kwiatkowski zestawi te dwa głosy w jednej „Bitwie”?

Edyta Górniak do uczestniczki „The Voice Kids”: „Czy ty zwariowałaś, żeby śpiewać taką piosenkę?”

Michalina Porszke to 14-letnia laureatka kilku stypendiów naukowych pochodząca niezwykle muzykalnej rodziny. Jej największą pasją jest chodzenie po górach, dlatego postanowiła wejść na najwyższy szczyt w programie „The Voice Kids” i zmierzyć się z legendarnym utworem „I Have Nothing” z repertuaru Whitney Houston. Jak przystało na prawdziwą alpinistkę, doskonale poradziła sobie z trudnym zadaniem i wprawiła w osłupienie Edytę Górniak.

- Jeśli w tak młodym wieku sięgasz po tak ambitny repertuar, to jest to znak, że jesteś absolutnie wyjątkowa i rodzi się w tobie wielki artysta, dlatego powinnaś być w mojej drużynie

- komentowała zachwycona piosenkarka.

- Wszystko do siebie pasuje, to jak śpiewasz, jak wyglądasz, jak się zachowujesz na scenie. Brakuje ci tylko Trenera Dawida do kompletu

- zachęcał Dawid Kwiatkowski.


Choć siła argumentów Edyty Górniak i Dawida Kwiatkowskiego była bardzo duża, to Michalina zdecydowała się pracować dalej w drużynie Tomsona i Barona, którzy, podobnie jak i ona, są wielkimi fanami Michaela Jacksona. Ale czy kariera 14-latki będzie tak samo błyskotliwa, jak legendarnego króla popu?

Kto szuka dziewczyny w „The Voice Kids”?

Zdolny, energiczny i niesamowicie ambitny - tak w kilku słowach można opisać 15-letniego Jakuba Szmajkowskiego. Ten uczestnik podobno zaczął śpiewać, jak jeszcze nie umiał dobrze mówić. Do tego jest doskonałym uczniem i świetnym kucharzem. W ostatnim odcinku „The Voice Kids” nastolatek wystąpił w żywiołowym numerze Shawna Mendesa „There’s Nothing Holdin’ Me Back”. Tym wykonaniem skradł niejedno damskie serce. I chyba o to mu chodziło, ponieważ tuż przed swoim występem wyznał:

- Piosenka, którą będę śpiewał jest skierowana głównie do dziewczyny. Nie mam dziewczyny, ale mam nadzieję, że po tej piosence znajdę.


Reakcja damskiej części publiczności została zauważona również przez trenerów.

- Z nami zrobiłeś to samo, jakbym tam siedział, to bym się darł, darł, aż w końcu bym się zdarł

- skomentował Tomson.


Ostatecznie Jakub zdecydował się dołączyć do drużyny Dawida Kwiatkowskiego. Ale czy udział w programie pomoże mu znaleźć drugą połówkę?

Kim jest Antoni Scardina?

W ostatnim odcinku „The Voice Kids” widzowie poznali również energicznego Antoniego, który wygląda na 10, ma 15, a śpiewa, jakby miał co najmniej 20 lat. To polsko-kanadyjsko-włoska mieszanka talentów. Śpiewa, gra w teatrze, dubbinguje bajki, a także prowadzi „Teleranek” (emisja w TVP Polonia i TVP ABC - więcej tutaj). Choć jego grafik jest bardzo napięty, to i tak znalazł czas, by wziąć udział w „Przesłuchaniach w ciemno”. Zaśpiewał „Can’t Stop The Feeling” Justina Timberlake’a i rozhuśtał publiczność w studio oraz trenerów.

- Tak dobrze w tanie pulsowałeś, a jak jeszcze później wszedłeś oktawę wyżej, to nacisnęłam grzybek. Ty nie masz wyboru, wiesz o tym

- zachęcała Edyta Górniak.


Z kolei Tomson doszukiwał się podobieństwa:

- Nie dość, że przypominasz mi mnie, Barona, to jeszcze ludzi, z którymi lubię współpracować. Chodzą ci ręce, chodzą ci nogi, ruszasz się cały czas.

- Przypominam, że to ja byłem pierwszy

- zaznaczył Dawid Kwiatkowski.


Jak się okazało argument pierwszeństwa poskutkował, bo Antoni zdecydował się pracować dalej z Dawidem Kwiatkowskim. Czy Dawid Kwiatkowski zgarnął do swojej drużyny najlepszego showmana tej edycji?

Czyj występ podgrzał temperaturę w studio?

Występ Tomasza Gregorczyka z pewnością przejdzie do historii programu. Gdy tylko ten uczestnik wszedł na scenę „The Voice Kids” widownia oszalała, temperatura w studio wzrosła o co najmniej 20 stopni Celsjusza, a dziewczęce źrenice poszerzyły się średnio o 200 procent. Piosenką Justina Biebera „Love Yourself” sprawił, że trenerzy bardzo szybko nacisnęli czerwone guziki. Od Edyty Górniak usłyszał, że jest genialny i ma wielkie szanse być idolem młodego pokolenia, Dawid Kwiatkowski pochwalił wybór repertuaru i wysokie dźwięki, a chłopaki z Afromental posłużyli się podstępem i wykorzystali Dawida Kwiatkowskiego do naciśnięcia ich przycisku. Choć ten uczestnik nie został jeszcze odkryty przez YouTube, to i tak ma dużo wspólnego z kanadyjskim piosenkarzem. Jego styl, zarówno muzyczny, jak i modowy niewątpliwie przypomina Biebera. Jego droga w programie na pewno będzie ciekawa, szczególnie, że jako trenera wybrał Edytę Górniak.

O kogo walczyła Edyta Górniak?

Z ostatniego odcinka z pewnością zapamiętamy występ 15-letniej Emilii Chlewickiej, która brawurowo wykonała utwór „Runnin”. Jej przepiękny głos tak oczarował Edytę Górniak, że rozmarzona piosenkarka nacisnęła przycisk w ostatnim momencie.

- Myślałaś, że się nie odwrócę? Wątpiłaś w moje uszy? Ja po prostu nie chciałam ci przeszkadzać -  powiedziała przytulając uczestniczkę. - Ktoś ze mną walczy? - dopytywała zaciekawiona piosenkarka.

- Oczywiście! Ty myślałaś, że już zagarniasz, ale niestety

- szybko odpowiedział Tomson.


Chłopaki niestety nie mieli szans z Edytą Górniak, ponieważ uczestniczka od początku planowała dołączyć do swojej idolki z dzieciństwa. 

Ostatnia prosta przed „Bitwami”

- Co tam wybory małych Miss, Misterów lub najlepszych pączków. W „The Voice Kids” kampania trwa nadal, a kandydatów do tytułu „Najlepszego dziecięcego głosu” mamy jeszcze kilkunastu. Już w najbliższych odcinkach obejrzymy kolejne zmagania młodych wokalistów. Przed nami ostatnie „Przesłuchania w ciemno” w tej edycji. Usiądźcie bliżej telewizorów i podgłośnijcie je na maksa, bo tych występów nie można przegapić - zachęcają twórcy programu.

Utalentowani batmani

Rapują jak Shawn Corey Carter „Jay-Z”, śpiewają jak Beyonce Knowles... jak spośród tylu turbo fajnych głosów wybrać te najlepsze? W najbliższych odcinkach trenerzy znów będą mieli twardy orzech do zgryzienia, ponieważ programie pojawi się ostatni w tej edycji kalejdoskop niezwykle utalentowanych uczestników. Zobaczymy m.in. 11-letniego showmana i elegancika - Eryka Waszczuka. Ten chłopiec narobi niezłego zamieszania w studio i otrzyma bonus na wejściu w postaci fali oklasków i buziaków. To właśnie do niego Edyta Górniak powie:

- Myślisz, ze jak masz 11 lat, to możesz tak zawładnąć nami wszystkimi?


Do czyjej drużyny zdecyduje się dołączyć Eryk?

Swoich sił spróbuje również 15-letnia Karolina, skrzypaczka, która marzy o tym, by w przyszłości zostać śpiewającym lekarzem oraz 13-letni Maks - ambitny i pracowity mieszkaniec Elbląga, a także lider zespołu taneczno-wokalnego Szalone Małolaty”. Ale czy to samo rodzinne miasto połączy go z Tomsonem i wybierze drużynę chłopaków?

Muzyczną sceną „The Voice Kids” zawładnie również 12-letnia Oliwia - malarka, baletnica, pisarka i przyszła reżyserka. Po wykonaniu rockowej piosenki „Cisza” Ewy Farnej trenerom opadną szczęki i sukienki, a Baron powie:

- Uważaj Ewka, zobacz, co już rośnie!


Ale z kim zdecyduje się dalej pracować mała królowa pop-rocka? W najbliższym odcinku widzowie poznają również sympatycznego Antoniego. Ten uczestnik zaskakuje ilością zainteresowań - lubi karate, czołgi, harcerstwo, historię Polski i militaria. W wolnym czasie zgłębia wiedzę o katastrofie Titanica, skleja modele statków i uczy się grać na gitarze. Mówi się, że jest to jeden z najbardziej przebojowych dzieciaków tej edycji. Czyje szeregi zasili ten mały szeregowiec?

Łzy wzruszenia...

Najbliższy odcinek przyniesie sporą dawkę wzruszeń. W programie wystąpi 10-letnia Gabrysia - uśmiechnięta gaduła, mała przylepa i miłośniczka kotów, która swoim wykonaniem „Kołysanki dla Okruszka” doprowadzi do łez nie tylko Edytę Górniak. Ale czy dziewczynka zdecyduje się dołączyć do zespołu Edyty Górniak?

Widzowie poznają również 12-letniego Jakuba, którego największą pasją nie jest ani piłka nożna, ani koszykówka, tylko muzyka. Jak sam przyznaje, z każdego wyjazdu przywozi coś, co wydaje z siebie dźwięki. Podczas „Przesłuchań w ciemno” chłopiec wykona wzruszający utwór „Za szkłem” z repertuaru zespołu Bracia. Po tym występie z pewnością poleją się łzy i nie bez powodu, bo chłopiec rozczuli niejedno serce. Ale czy uda mu się dostać do kolejnego etapu? O tym przekonamy się wkrótce.

„The Voice Kids” - o programie

„The Voice Kids” to muzyczny talent-show, który odniósł sukces na całym świecie. Format obecny jest w prawie 30 krajach m.in. USA, Brazylii, Wielkiej Brytanii czy Indiach. Program składa się z kilku etapów: „Przesłuchań w ciemno”, „Bitew”, „Sing Off” oraz „Finału”. Podczas pierwszego etapu, młodzi wykonawcy w wieku 8-15 lat spróbują zaczarować swoim głosem trenerów. Zasady programu są niemal takie same jak w „The Voice of Poland”. Podczas „Przesłuchań w ciemno” każdy z trenerów skompletuje swoją drużynę złożoną z najlepszych dziecięcych głosów. Na etapie „Bitew” uczestnicy podzieleni na trzyosobowe grupy stoczą muzyczne starcia. Jak informują twórcy programu, aby utrzymać atmosferę dobrej zabawy i wspaniałej muzycznej podróży, każda „Bitwa” wyłoni jednego zwycięzcę, ale nie wskaże przegranego. Zwycięzcy trafią do etapu „Sing Off”, w którym trenerzy wybiorą finalistów. W „Finale” zwycięzca otrzyma nagrodę główną: możliwość wydania singla z wytwórnią Universal Music Polska oraz stypendium w wysokości 40 tys. złotych, które może zostać przeznaczone na dalszą edukację muzyczną. O tym, kto zostanie „Najlepszym głosem w Polsce” zadecydują widzowie za pomocą głosowania SMS-owego.

W pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids” w fotelach trenerskich zasiadają: wokaliści Edyta Górniak i Dawid Kwiatkowski oraz Tomasz Lach „Tomson” i Aleksander Milwiw-Baron „Baron” z zespołu Afromental. W roli prowadzących program widzowie zobaczą Barbarę Kurdej-Szatan („M jak miłość” w TVP2, TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale - więcej tutaj; „W rytmie serca” w kanałach Polsat 1, Polsat 2 i Super Polsat - więcej tutaj; „The Voice of Poland” - więcej tutaj) i Tomasza Kammela („Pytanie na śniadanie” w TVP2 i TVP Polonia - więcej tutaj, „The Voice of Poland”). Towarzyszy im Adam Zdrójkowski - aktor znany m.in. z serialu „Rodzinka.pl” (emisja w TVP2, TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale - więcej tutaj). Producentem programu na zlecenie TVP2 jest Rochstar.
 
Tomasz Kammel i Barbara Kurdej-Szatan w programie „The Voice Kids”, foto: Rochstar
Tomasz Kammel i Barbara Kurdej-Szatan w programie „The Voice Kids”, foto: Rochstar
Edyta Górniak i Michalina Porszke w programie „The Voice Kids”, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP
Edyta Górniak i Michalina Porszke w programie „The Voice Kids”, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP
Edyta Górniak w programie „The Voice Kids”, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP
Edyta Górniak w programie „The Voice Kids”, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP
Aleksander Milwiw-Baron „Baron”, Edyta Górniak, Eryk Waszczuk i Dawid Kwiatkowski w programie „The Voice Kids”, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP
Aleksander Milwiw-Baron „Baron”, Edyta Górniak, Eryk Waszczuk i Dawid Kwiatkowski w programie „The Voice Kids”, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP
Dawid Kwiatkowski, Aleksander Milwiw-Baron „Baron”, Edyta Górniak i Tomasz Lach „Tomson” w programie „The Voice Kids”, foto: Rochstar
Dawid Kwiatkowski, Aleksander Milwiw-Baron „Baron”, Edyta Górniak i Tomasz Lach „Tomson” w programie „The Voice Kids”, foto: Rochstar
Dawid Kwiatkowski, Aleksander Milwiw-Baron „Baron”, Edyta Górniak i Tomasz Lach „Tomson” w programie „The Voice Kids”, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP
Dawid Kwiatkowski, Aleksander Milwiw-Baron „Baron”, Edyta Górniak i Tomasz Lach „Tomson” w programie „The Voice Kids”, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP


„The Voice Kids” - emisja w soboty o 20:05 w TVP2. Program ten mogą również oglądać widzowie TVP HD i TVP Rozrywka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...