reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Katarzyna Herman bohaterką TVP Kultura

dodano: 2018-01-27 04:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Kultura „Niedziela z...” W niedzielę, 28 stycznia br. o godz. 17:15 w TVP Kultura wyemitowany zostanie kolejny odcinek cyklu „Niedziela z...”. Jego bohaterką będzie aktorka Katarzyna Herman, którą możemy obecnie oglądać w emitowanym w TVN Fabuła serialu „Druga szansa”. W ramach cyklu TVP Kultura pokaże rozmowę w studiu oraz filmy „Solidarność, Solidarność...” i „Urok wszeteczny”.

TVP Kultura „Niedziela z...”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Smoczyńska, Agnieszka Holland, Anna Smołowik („Diagnoza” w TVN Fabuła - więcej tutaj), Maja Komorowska, Jacek Borcuch, Jakub Gierszał i Tomasz Wasilewski spotkali się, aby porozmawiać o najważniejszych rolach Katarzyny Herman - jako aktorki i matki. TVP Kultura zaprasza w niedzielę, 28 stycznia br. o godzinie 17:15 na „Niedzielę z..” (więcej tutaj).

Katarzyna Herman („Druga szansa” w TVN Fabuła - więcej tutaj) ukończyła warszawskiej PWST. Od 1994 roku jest aktorką Teatru Powszechnego w Warszawie. W 1995 roku za rolę w spektaklu „Ożenek” wg Mikołaja Gogola w reżyserii Andrzeja Domagalika otrzymała nagrodę na Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu. Gościnnie występowała w spektaklach stołecznego Teatru Rozmaitości.

W filmie debiutowała w 1996 roku rolą Iwony w filmie „Urok wszeteczny” w reżyserii Krzysztofa Zanussiego. Grała m.in. w serialach „Boża podszewka”, „Magda M.” (emisja w TVN Fabuła), „Barwy szczęścia” (w TVP2 i TVP Polonia - więcej tutaj) i „Ekipa”. Stworzyła ciekawe aktorskie kreacje m.in. w filmach „Wszystko, co kocham”, „Płynące wieżowce”, „W sypialni” (emisja w kanałach Kino Polska i Stopklatka TV) i „Panie Dulskie”. Za rolę w filmie „W sypialni” została uhonorowana nagrodami na festiwalach w Toronto oraz w Koszalinie. 

Po spotkaniu z aktorką TVP Kultura zaprasza na film przygotowany przez Telewizję Polską dla uczczenia wydarzeń Sierpnia '80 - „Solidarność, Solidarność...”. Film składa się z 13 etiud zrealizowanych przez wybitnych polskich reżyserów, którzy dzielą się swoimi refleksjami związanymi z 25. rocznicą powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego (NSZZ) Solidarność. Każda z etiud stanowi indywidualną wypowiedź artystyczną, odmienną w formie i treści. Jedne mają charakter dokumentalny, inne to minifabuły, jeszcze inne mają formę wideoklipu. Katarzynę Herman będzie można zobaczyć w pierwszej etiudzie reżyserowanej przez Juliusza Machulskiego - „Sushi”. Emisja o godzinie 18:10. 

Kolejnym filmem, który zostanie wyemitowany w ramach „Niedzieli z...” Katarzyną Herman będzie „Urok wszeteczny” Krzysztofa Zanussiego. Małżeństwo Karola (Maciej Robakiewicz), źle opłacanego pracownika naukowego po trzydziestce, i Iwony (Katarzyna Herman) przeżywa kryzys. Skromny, idealistyczny i pełen poczucia winy Karol daje się wepchnąć swej żonie w objęcia milionera-homoseksualisty, który daje mu dobrze płatną pracę w charakterze osobistego sekretarza. Emisja o godzinie 20:20.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w naszym codziennym wykazie: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje” i na głównej stronie serwisu satkurier.pl (kliknij w logo przewodnika w prawym górnym rogu strony).

„Niedziela z... Katarzyną Herman” - emisja w niedzielę, 28 stycznia 2018 roku o 17:15 w TVP Kultura.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...