reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dubaj - jeden wielki las anten

dodano: 2018-01-31 12:10 | aktualizacja: 2018-02-20 20:30
autor: Janusz Sulisz / Anna Sulisz | źródło: SAT Kurier 4/2009

Dubaj Burdż al-Arab W Dubaju byliśmy przy okazji wystawy CABSAT MENA 2009 w dniach 2-4 marca. Co ciekawego można zobaczyć w tym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ile i jakie są tam anteny satelitarne?

Dubaj anteny na dachu


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Po drugiej stronie kanału byliśmy wieczorem. Liczba małych sklepów, zakładów usługowych i barów robi wrażenie, ale im dalej wieczorem się tam idzie, tym bardziej można się przestraszyć, zwłaszcza gdy idzie się z dwiema blondynkami z Polski. Zawróciliśmy dość szybko, bo zarówno Arabowie, jak i zarobkowi imigranci nie są przyzwyczajeni do widoku europejskich kobiet, co często na plaży w piątek kończyło się tłumem obserwatorów - siedzących gapiów na murku.
 
Dubaj - wieżowce w budowie z perspektywy pięknie utrzymanego ogrodu
Dubaj z góry o zachodzie słońca - widać wieżowce w budowie

Plaże są ładne i przygotowane dla turystów (na miejskie wstęp 5 dirhamów), ale na niektórych nie wolno... fotografować, nie mówiąc o zbyt skąpym kostiumie kąpielowym. Do tego w wolne dni (nasza niedziela to tutaj piątek) na plażach jest tłum napływowych kolorowych pracowników, którzy grillują, co się uda - niestety zapach jest mało przyjemny. Siła robocza z Azji i Afryki jest swoistą potęgą budującą wieżowce, drogi i palmowe wyspy w morzu - wszystko to ma uświetnić wielkość arabskiego Dubaju w tym rejonie. Polaków wtedy w 2009 r. prawie nie było widać, bo nie latała do Warszawy tamtejsza, znana z luksusu linia lotnicza Emirates. Także polskiej waluty nie było można wymienić w kantorach.
 
Plaża w Dubaju
Plaża w Dubaju

Dubaj jest znany z najdroższego 6-gwiazdkowego, nadmorskiego hotelu Burdż al-Arab, gdzie drobny lunch dla jednej osoby kosztuje zaledwie 550 złotych, nie wspominając nawet o cenie doby w pokoju.
 
Hotel Burdż al-Arab z charakterystycznym lądowiskiem helikopterów

W 2009 roku ukończona została budowa jednego z najwyższych budynków w tym rejonie świata - Burdż Chalifa o wysokości 829 m - widać go było z prawie każdego zakątka Dubaju.
 
Burdż Chalifa tuż przed zakończeniem budowy w 2009 roku

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

129 zł Więcej...