reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Spektakl „Karnawał zwierząt” w TVP Kultura

dodano: 2018-02-01 10:29
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

Karnawał zwierząt” TVP Kultura 4 lutego (niedziela) o godz. 16:15 TVP Kultura zaprasza na fascynujący familijny spektakl baletowy „Karnawał zwierząt” Camille`a Saint-Saënsa. Przed emisją przedstawienia o godz. 16:05 Dyrektor TVP Kultura Barbara Schabowska porozmawia z autorką choreografii widowiska - Anną Hop.

Karnawał zwierząt” TVP Kultura


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zrealizowane w sezonie 2016/2017 przedstawienie Opery Wrocławskiej to efekt współpracy choreografki Anny Hop, autorki scenografii i projekcji Małgorzaty Szabłowskiej oraz kostiumografki Katarzyny Rott. Artystki wzięły na warsztat utwór wybitnego francuskiego kompozytora Camille’a Saint-Saënsa, autora wielu koncertów fortepianowych, skrzypcowych i wiolonczelowych, a także poematów symfonicznych „Kołowrotek Omfalii”, „Taniec szkieletów” oraz opery „Samson i Dalila”. 

„Karnawał zwierząt” Opery Wrocławskiej jest pełną fantazji podróżą do krainy wyobraźni i snu. Śni go Laura, dziewczyna odpoczywająca po dniu pełnym wrażeń, który spędziła w zoo i w operze, dokąd na spektakl baletowy zabrali ją rodzice. W tym śnie tańczą odrealnione zwierzęta. Widowisko baletowe to czternaście miniatur, z których każda reprezentuje grupę zwierząt i jest wykonywana przez inne składy instrumentalistów, co w przypadku najmłodszych odbiorców pełni też funkcje dydaktyczne. Mamy tu m.in. lwa, żółwie, słonia, kangury, kukułkę w głębi lasu, łabędzia, a nawet skamieliny. 

W roli Laury występuje młoda amerykańska tancerka Remy Lamping, partie solowe wykonują też m.in. Dajana Kłos, Daniel Agudo Gallardo i Łukasz Ożga. Orkiestrą dyryguje Marcin Nałęcz-Niesiołowski, dyrektor Opery Wrocławskiej. 

„Karnawał zwierząt” w niedzielę 4 lutego o godz. 16:15 w TVP Kultura. Spektakl będzie dostępny również na TVP VOD (vod.tvp.pl)
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...