Timea Babos - Magda Linette w WTA Tajpej

dodano: 2018-02-01 12:35
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

Linette_taiwan_tvp_sport_2_360px.jpg Rozstawiona z nr 7 Magda Linette awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA Tour na kortach twardych w Tajpej. Magda Linette zmierzy się z Timeą Babos w ćwierćfinale WTA w Tajpej. Zwycięstwo da awans do czołowej „50" rankingu. Transmisja o godz. 11:00 w TVP Sport, aplikacji i sport.tvp.pl.

Prawdziwym thrillerem był środowy pojedynek Linette z Johanną Larsson. Nie brakowało w nim emocji, zwrotów akcji i... kłótni z sędziną, która miała chyba słaby dzień. Linette była już w bardzo trudnej sytuacji, ale odmieniła losy rywalizacji od stanu 3:5, 0:40 w trzecim secie.

Magdę Linette będzie czekać w piątek jeszcze trudniejsze zadanie. Po drugiej stronie siatki stanie Timea Babos. Węgierka pokonała ją gładko na początku stycznia w Shenzhen. Mecz trwał zaledwie 64 minut i zakończył się wynikiem 2:6, 1:6.

Tenisistka z Sopronu największe sukcesy osiąga w grze deblowej. 24-latka jest świeżo upieczoną mistrzynią gry podwójnej z Melbourne. Największy sukces w karierze osiągnęła w duecie z Kristiną Mladenovic.

Babos osiąga też coraz lepsze wyniki w singlu. W Australian Open sprawiła sporą niespodziankę, eliminując Coco Vandeweghe. W 2. rundzie wyeliminowała ją późniejsza ćwierćfinalistka – Carla Suarez Navarro.

Piątkowe zwycięstwo może dać Magdzie Linette awans do czołowej „50" rankingu WTA. Byłby to najlepszy wynik w karierze Polki.