reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

GS Group prezentuje odbiornik na bazie Android [wideo]

dodano: 2018-02-02 19:17 | aktualizacja: 2018-02-02 21:36
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru

GS Group General Satellite Rosyjski holding GS Group stworzył nową generację odbiorników telewizji cyfrowej, opartą na systemie Android, opracowaną i wyprodukowaną w Rosji. Nowe urządzenie pod marką General Satellite pozwala wyjść daleko poza ramy tradycyjnej telewizji liniowej, zmieniając telewizor w prawdziwe centrum multimedialne z szeroką gamą usług i serwisów. Możliwości odbiornika były prezentowane na wystawie mediów i telekomunikacji CSTB Telecom & Media 2018 w Moskwie. W najbliższych latach GS Group uruchomi linię podobnych urządzeń dla rosyjskich operatorów telekomunikacyjnych.

GS Group General Satellite


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Własna platforma programowa GS Group na bazie Android udostępnia abonentom wiele różnych nieliniowych usług do treści, a operatorom ułatwia ich uruchamianie. Rozszerzenie funkcjonalności odbiornika zapewniają podłączone urządzenia peryferyjne, m.in. moduł "inteligentny dom", przekształcający odbiornik TV w centrum sterowania domem. Platforma pozwala na sprawną integrację i uruchamianie obecnych na rynku aplikacji, dodatków i usług innych producentów.

Cyfrowy odbiornik zbudowano w oparciu o najbardziej zaawansowane produkty i technologie. GS Group skorzystała z własnych innowacyjnych rozwiązań: mikroprocesora działającego według technologii SiP (System in Package), łączącym w jednym korpusie nowoczesne czterordzeniowe procesory wiodących światowych producentów i wielu aktywnych elementów, w tym własnej konstrukcji koprocesor. Wbudowany system DRM, także przygotowany przez GS Group, zapewnia maksymalną ochronę danych przed nieautoryzowanym dostępem i spełnia najwyższe wymagania związane z bezpieczeństwem do treści.

Urządzenie wyposażono w dwa tunery, co pozwala użytkownikom oglądać treści wideo w wysokiej jakości na dwóch ekranach jednocześnie. Jeden tuner przekazuje treść na ekran telewizora, a drugi – na drugi ekran telewizyjny, urządzenie mobilne lub konsolę do gier. Wbudowany moduł WiFi z technologią MiMo zapewnia niezawodne bezprzewodowe łączenie odbiornika do sieci domowej i Internetu. Odbiornik może służyć jako punkt dostępu i podłączać inne urządzenia mobilne do zarządzania usługami i serwisami. Odbiornik ma wygodny, dostosowujący się do użytkownika interfejs i oferuje klientom pełną gamę wbudowanych usług nowoczesnej telewizji cyfrowej (m.in. EPG, telegazeta, napisy, timer, funkcja przypomnienia i gry).Szerokie możliwości i duża szybkość pracy usług operatorskich są osiągane dzięki optymalnemu połączeniu pamięci DDR i dwóch bloków pamięci flash eMMC po 8Gb. Jeden z nich przeznaczony jest do operowania usługami nieliniowymi (PushVOD, PVR, pauza, przewijanie, TimeShift i inne). Drugi blok dotyczy usług dodatkowych, własnych i postronnych.

Produkcja urządzeń startuje w 2018 roku. Cały łańcuch technologiczny, od opracowania do pakowania gotowego produktu, zostanie wdrożony w innowacyjnym przedsiębiorstwie Technopolis GS, zlokalizowanym w mieście Gusiew w obwodzie kaliningradzkim.

Źródło: tele-satinfo.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowości


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...

Złącze F Cabelcon samokompresyjne

Specjalne złącze samokompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2,50 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

110 zł Więcej...
reklama