reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Miesiąc z Kingą Preis w lutym w TVP Kultura

dodano: 2018-02-04 22:27
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka TVP2 TVP 2 Dwójka TVP Polonia TVP Kultura Teatr Telewizji W lutym br. w cyklu „Miesiąc z...” TVP Kultura zaprasza na trzy spektakle Teatru Telewizji z udziałem aktorki Kingi Preis („Ojciec Mateusz” w TVP1, TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale; „Plan B” w kinach). Widzowie będą mieli okazję obejrzeć przedstawienia „Skowronek” Jeana Anouilha w reżyserii Krzysztofa Zanussiego, „Prześwit” Davida Hare’a w reżyserii Marii Zmarz-Koczanowicz oraz „Przypadek Klary” Dei Loher w reżyserii Pawła Miśkiewicza.

TVP1 TVP 1 Jedynka TVP2 TVP 2 Dwójka TVP Polonia TVP Kultura Teatr Telewizji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kinga Preis („Ojciec Mateusz” w TVP1, TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale; „Plan B” w kinach - więcej tutaj) jest absolwentką wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jej tytułowa rola w sztuce „Kasia z Heilbronnu” Heinricha von Kleista w reżyserii Jerzego Jarockiego w 1994 roku roku została okrzyknięta przez krytyków jednym z najciekawszych debiutów dekady. Aktorka otrzymała wiele nagród teatralnych i filmowych (m.in. główna nagroda za rolę w „Przypadku Klary” Dei Loher na 42. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych, pięć Orłów za role w filmach „Pod Mocnym Aniołem”, „W ciemności”,„Komornik”, „Wtorek” i „Cisza”, nagrody za drugoplanową rolę kobiecą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za role w filmach „Poniedziałek” i „Komornik” oraz za główną rolę kobiecą w „Ciszy”).

Przed emisją spektaklu „Skowronek” Kinga Preis w rozmowie z Wojciechem Majcherkiem opowie o tym, czego szuka w postaciach, które gra i o swoich doświadczeniach pracy we wrocławskim Teatrze Polskim (więcej tutaj i tutaj).

Spektakle Teatru Telewizji w ramach „Miesiąca z Kingą Preis” na antenie TVP Kultura będą emitowane we wtorki 6, 13 i 20 lutego br. o godzinie 20:20 (więcej tutaj).

„Miesiąc z Kingą Preis” w TVP Kultura:

„Skowronek”
reżyseria: Krzysztof Zanussi
emisja: we wtorek, 6 lutego 2018 roku o 20:20

Jean Anouilh napisał dramat „Skowronek" w 1953 roku i do dziś dzieło to pozostaje jednym z najważniejszych w twórczości pisarza. Spektakl z Kingą Preis w roli Joanny d’Arc miał premierę w kwietniu 2000 roku i był debiutem Krzysztofa Zanussiego w Teatrze Telewizji.

„Prześwit”
reżyseria: Maria Zmarz-Koczanowicz
emisja: we wtorek, 13 lutego 2018 roku o 20:20

Kameralny dramat znanego angielskiego dramatopisarza i scenarzysty Davida Hare’a. Jedna doba, jedno pomieszczenie, dwoje dawnych kochanków, których dzieli różnica wieku, środowisk, w których się obracają i postawy wobec życia. Kindze Preis partneruje Jerzy Trela.

„Przypadek Klary”
reżyseria: Paweł Miśkiewicz
emisja: we wtorek, 20 lutego 2018 roku o 20:20

Rejestracja sztuki Dei Loher z Teatru Polskiego we Wrocławiu. Ten multimedialny spektakl z muzyką hip-hopowego zespołu Grammatik to gorzka refleksja o pokoleniu trzydziestolatków, którzy na własnej skórze przekonują się, że świat jest bardziej skomplikowany, niż myśleli.
 
Kinga Preis i Stanisława Celińska w spektaklu „Skowronek”, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP
Kinga Preis i Stanisława Celińska w spektaklu „Skowronek”, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP


„Miesiąc z Kingą Preis” - emisja we wtorki (od 6 lutego 2018 roku) o 20:20 w Teatrze Telewizji w TVP Kultura.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...