reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

6.02 Pierwszy lot Falcona Heavy. Gdzie obejrzeć?

dodano: 2018-02-06 11:12 | aktualizacja: 2018-02-06 20:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv/satkurier.pl

SpaceX Falcon Heavy Z najnowszych informacji wynika, że szef SpaceX, Elon Musk, umieści na pokładzie Falcona Heavy nie tylko samochód Tesla Roadster, ale także manekin astronauty w skafandrze kosmicznym. Wcześniej Musk poinformował, że w momencie startu rakiety nośnej system audio Tesli będzie odtwarzał hit Davida Bowie „Starman”. Do próby wyniesienia Falcona Heavy dojdzie we wtorek, 6 lutego o godz. 19:30 polskiego czasu. Aktualizacja: Start przesunięto na godz. 21:45.

SpaceX Falcon Heavy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na wybrzeżach Florydy po obu stronach przylądka Canaveral spodziewane są tłumy. Obserwacja pierwszego startu najpotężniejszej obecnie rakiety stanowi bowiem nie lada atrakcję nie tylko dla pasjonatów kosmicznych technologii. Jednak sam Musk nie jest do końca przekonany o powodzeniu misji. 5 lutego powiedział dziennikarzom, że szansa na sukces wynosi 50 proc.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze po trudnej sekwencji startowej, plan Muska przewiduje, że rakieta będzie leciała przez sześć godzin, by umieścić na orbicie heliocentrycznej ładunek w postaci Tesli Roadster. Dzięki temu samochód z „astronautą” za kierownicą będzie mógł zbliżyć się do Marsa. Tymczasem Musk pozostaje pełen nadziei, że pierwszy etap, wraz z dwoma rakietami wspomagającymi, zostanie odzyskany w celu ponownego wykorzystania.
 

 
Transmisję z dziewiczego lotu Falcona będzie można obejrzeć na YouTube.
 

Więcej informacji na temat rakiety Falcon Heavy: http://www.spacex.com/falcon-heavy


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

849 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X - odbiornik UHD 4K...

519 zł Więcej...
reklama