reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Alaska: spotkanie z niedźwiedziami grizzly [wideo]

dodano: 2018-02-06 14:44 | aktualizacja: 2018-08-22 18:57
autor: Tomasz Bobrowski | źródło: mytrips.pl

Brooks Falls niedźwiedź grizzly W Parku Narodowym Katmai na Alasce, na rzece Brooks, która łączy jeziora Naknek Lake i Brooks Lake, mniej więcej w połowie odległości pomiędzy nimi, znajdują się Wodospady Brooksa. Próg skalny o wysokości 1,8 m muszą pokonać łososie podążające w górę rzeki. Ryby te wykonują spektakularne skoki ponad próg wodospadu. Dzieje się tak każdego roku, w okresie od lipca do pierwszych dni września. To zachęca dziesiątki niedźwiedzi grizzly do pozyskania łatwego do zdobycia pożywienia.

Brooks Falls niedźwiedź grizzly


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Zasady obowiązujące w Parku Katmai stanowią, że do niedźwiedzia nie wolno się zbliżać na odległość mniejszą niż 30 m, a do matki z młodymi na 50 m. W chwili pojawienia się zwierząt należy się natychmiast wycofać. Po drodze do wodospadów znajduje się most. Rangersi często zamykają ten most, nawet na godzinę, w przypadku, gdy niedźwiedzie znajdują się zbyt blisko.
 
Niedźwiedź grizzly przy pomoście
Jezioro będące lądowiskiem dla samolotów
Niedźwiedzica z małymi
Młody niedźwiadek
Niedźwiadek się drapie

Sam tam przeżyłem przygodę – zbyt długo byłem nad wodospadami i na pole namiotowe wracałem po zmroku. Te 500 m od restauracji do pola namiotowego szedłem ścieżką wzdłuż jeziora, gdy nagle zza zakrętu tuż przede mną pojawił się wielki grizzly. Powoli, krok po kroku, na chwiejnych nogach wycofałem się do pobliskiego domku ragnersów. Czekałem dobre 30 minut, zanim odważyłem się wyjść na zewnątrz. Prawie biegiem pokonałem dystans do pola namiotowego, które jest zabezpieczone elektrycznym ogrodzeniem, a miałem wrażenie, że za każdym drzewem czai się głodna bestia.
 

Źródło: mytrips.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ameryka Płn. i Płd.


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Konwerter Quad Televes

Poczwórny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

109 zł Więcej...