reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fuzja indyjskich platform zatwierdzona

dodano: 2018-02-07 16:33
autor: Anita Kaźmierska | źródło: rapidtvnews

Videocon d2h 4K dekoder Dish TV i Videocon d2h zamierzają sformalizować długo oczekiwaną fuzję, której celem jest utworzenie największej w Indiach platformy satelitarnej Dish TV Videocon. Zamknięcia transakcji można się spodziewać przed końcem lutego br. Dish TV potwierdził, że wyznaczył już dwóch dyrektorów do zarządu Videocon d2h, aby nadzorowali połączenie firm.

Dish TV India dekoder


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Połączenie, którego zapowiedź została po raz pierwszy ogłoszona w listopadzie 2016 roku, będzie skutkowało powstaniem firmy medialnej o wartości około 2,4 mld dol., obsługującej 29 mln abonentów. Jedynie amerykański DirecTV ma większą liczbę klientów. Fuzja Dish TV i Videocon d2h została prawnie zatwierdzona pod koniec lipca 2017 roku, a następnie w grudniu 2017 roku zielone światło dał rząd.

Udziałowcy Dish TV będą posiadać 55,4 proc. nowego podmiotu, a udziałowcy Videocon d2h pozostałe 44,6 proc. Połączona platforma będzie się nazywała Dish TV Videocon i będzie największą notowaną na giełdzie firmą medialną w Indiach.

Dish TV jest obecnie liderem indyjskiego rynku DTH z 24-proc. udziałem. Następne są: Tata Sky z 23-proc. udziałem i Videocon d2h z 21-proc. udziałem w rynku. Wynika to z danych z końca czerwca 2017 roku opublikowanych przez regulatora TRAI w Indiach.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO SE V.2 (wersja single)

SOLO SE - Version 2 znanego tunera Solo SE firmy...

590 zł Więcej...
reklama