reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP2: Muzyczny alert - „Bitwy” w drużynie Górniak

dodano: 2018-02-10 06:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: Rochstar/satkurier.pl

TVP2 TVP 2 Dwójka „The Voice Kids” W sobotę, 10 lutego br. o godz. 20:05 na antenie TVP2, a w kolejnych dniach w TVP HD i TVP Rozrywka, wyemitowany zostanie dwunasty odcinek programu „The Voice Kids”. Odcinek będzie składał się z dwóch części: „Bitwy" oraz strefy „Sing off”. O miejsce w „Finale” walczyć będzie 18 utalentowanych, młodych artystów z zespołu, na czele którego stoi Edyta Górniak.

TVP2 TVP 2 Dwójka „The Voice Kids”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Trzech muszkieterów w rytmie reggae

Jednym z najbardziej interesujących występów jedenastego odcinka „The Voice Kids” była „Bitwa” Krystiana Gontarza, Maksa Więckowskiego i Tytusa Brzezińskiego (więcej tutaj). Chłopaki wystąpili w szlagierowym utworze Marka Grechuty „Dni, których nie znamy” w aranżacji reggae. Cała trójka już podczas „Przesłuchań w ciemno” udowodniła, że scena to ich żywioł, dlatego od razu było wiadomo, że ten tercet nie może się nie udać. I choć na warsztatach uczestnicy mieli problem z rozluźnieniem się, to podczas „Bitew” pokazali, na czym polega prawdziwy, sceniczny luz.

- Nie mogę się nacieszyć, że mogę być trenerem w tym programie i oglądać takie występy. Pokazaliście klasę

- zachwycał się Dawid Kwiatkowski.


Z kolei Edyta Górniak dodała:

- Jak skończyliście, to chciałam tego od nowa posłuchać. Wciąż mam niedosyt, daliście niesamowitą radość i pięknie się zgraliście.


Dla Tomsona i Barona to była jedna z najtrudniejszych decyzji, szczególnie, że żaden z trenerów nie pomógł im w wyborze faworyta. Ostatecznie chłopaki z zespołu Afromental zdecydowali się zabrać ze sobą dalej Tytusa.

Ten głos chciałabym słyszeć na płycie w samochodzie - kto zachwycił Edytę Górniak?

Runda trzecia w jedenastym odcinku „The Voice Kids” to „Bitwa” Amelii Andryszczyk, Michaliny Włodarczyk i Oktawii Bernaś. Uczestniczki wspólnie wykonały utwór „Attention”, który w oryginale śpiewa Charlie Puth. Choć niektórzy spodziewali się rywalizacji, to dziewczyny postawiły na współpracę.

- Zapomniałyście o tym, że tylko jedna osoba przejdzie dalej i wykorzystałyście czas na scenie wiedząc, że to może być czas waszego życia, a „The Voice Kids” to piękne wspomnienia, które na zawsze z wami zostaną

- podsumował Dawid Kwiatkowski.


Z kolei Edyta Górniak, zachwycona wokalem Oktawii Bernaś przyznała, że chciałaby usłyszeć jej głos na płycie w samochodzie. Pomimo bardzo trudnego zadania, Tomson i Baron zdecydowali się zabrać ze sobą dalej Amelię Andryszczyk.

Kropka nad i, czyli najmłodsze trio w drużynie Tomsona i Barona

Oliwka Kopiec, Julia Jasińska i Aleksandra Brzuszkiewicz to najmłodsze księżniczki w drużynie chłopaków. Choć są młodsze od pozostałych uczestników, to wcale nie ustępują starszakom w śpiewaniu.

- Myśleliśmy, że będziemy je inaczej traktować i mniej od nich wymagać, a one za pierwszym razem zaśpiewały najlepiej ze wszystkich

- skomentował występ dziewczynek Baron zaraz po skończonych próbach.


Ich bajkowe wykonanie piosenki „Tej historii bieg” z „Pięknej i Bestii” podczas „Bitew” porwało trenerów i spowodowało falę komplementów.

- Rzeczywiście zaśpiewałyście to bardzo obrazowo i bajkowo. To było naprawdę śliczne. Jeśli mogłabym coś radzić, to wydaje mi się, że najmniej dzisiaj zjadła trema Oliwkę

- skomentowała Edyta Górniak.


Ostatecznie Tomson i Baron posłuchali rady Edyty Górniak i do dalszego etapu zabrali ze sobą Oliwkę Kopiec.

„Co to za zespół Aerosmith?” Dzieciaki nie znają kultowych rockowych kapel?

W jedenastym odcinku „The Voice Kids” trójka uczestników: Maria Galińska, Wiktoria Tracz i Stanisław Szymański musieli zmierzyć się z piosenką „Cryin’” Aerosmith. Jak się okazało dzieciaki w ogóle nie kojarzyły tego numeru, w co nie mogli uwierzyć ich trenerzy.

- Naprawdę nie znacie?

- dopytywali.


Choć rockowe trio z drużyny Tomsona i Barona miało mało czasu na przygotowanie utworu, to „Bitwa” z ich udziałem pozytywnie zaskoczyła trenerów.

- Ja jestem cały zbudowany z rock’n’rolla i na taki utwór czekałem. Dzięki wam mogę wyjść z tego studia spełniony

- skomentował Baron.


Decyzją trenerów do dalszego etapu przeszła Wiktoria Tracz.

„Tym razem nic nie powiem” - Dawid Kwiatkowski zalany łzami

Prawdziwą wisienką na torcie w jedenastym odcinku „The Voice Kids” okazała się ostatnia „Bitwa” z udziałem Zuzanny Jabłońskiej, Natalii Święczkowskiej i Emilii Piątkowskiej. Po usłyszeniu wielkiego przeboju Beyonce Knowles „I was here” w wykonaniu dziewczyn, Dawid Kwiatkowski zalał się łzami i długo nie mógł się pozbierać.

- Jeśli pozwolicie, że zostawię to tak, jak jest i tym razem nic nie powiem, to będzie to dla was najlepszą podpowiedzią

- zwrócił się do chłopaków.

- To jest chyba jeden z najlepszych komplementów, jakie w ogóle można dostać za emocjonalność swojego wystąpienia

- skomentował Tomson.


Jak Dawid Kwiatkowski poradzi sobie z „Bitwami” w swojej drużynie, jeśli już teraz ma problem z kontrolowaniem emocji?

Najlepsza „Bitwa” jedenastego odcinka?

Z jedenastego odcinka „The Voice Kids” na pewno zapamiętamy występ Zuzanny Jabłońskiej, Natalii Święczkowskiej oraz Emilii Piątkowskiej. Dziewczyny brawurowo wykonały kultowy numer Beyonce Knowles „I was here”, a najsilniejszym ich punktem były niewiarygodnie niskie głosy.

- Każda z was zaznaczyła „I was here”. To jest fantastyczne zestawienie, ale tak trudne zadanie dałyście sobie, że to jest praktycznie niemożliwe, by wybrać jedną z was. Każda jest niesamowita

- skomentowała występ Edyta Górniak.

- To jest tak zawodowe, że wystąpienie lepiej niż na próbie świadczy o tym, że kopnęły was emocje. Nie bałyście się, strzeliłyście ze wszystkich armat, jakie miałyście i wszystkie wystrzały były czyste, piękne, klarowne i trafiły do celu

- komplementował Tomson.


Poziom wokalny uczestniczek był tak wyrównany, dlatego nie dziwi fakt, że decyzja trenerów była niezwykle trudna. Ostatecznie jednak zdecydowali, że do kolejnego etapu zabiorą ze sobą Zuzannę Jabłońską, która również będzie reprezentować ich w „Finale”.

Tomson i Baron chcą zmienić zasady programu?

Jedenasty odcinek „The Voice Kids” przyniósł mnóstwo emocji i trudnych decyzji. Podczas „Bitew” Tomson i Baron musieli pożegnać dwunastu swoich podopiecznych. Tylko sześć osób dostało się do kolejnego etapu, tak zwanego „Sing off”. Wśród uczestników walczących o miejsce w „Finale” znaleźli się: Michalina Porszke, Tytus Brzeziński, Amelia Andryszczyk, Oliwia Kopiec, Wiktoria Tracz i Zuzanna Jabłońska. W tej części programu dzieciaki musiały zaśpiewać piosenki z „Przesłuchań w ciemno”, które stały się dla nich paszportem do kolejnego etapu.

- Szóstka cudownych i pięknych ludzi z talentem i siłą, żeby dzielić się i tym talentem i swoim pięknem. Niepowtarzalna sytuacja

- skomentował Tomson.

- Pamiętajcie, że drużyna Tomsona i Barona jest na całe życie. Program zaraz się skończy, a my będziemy dalej trwać, tworzyć piękne dźwięki i z całego serducha będziemy wam pomocą, sterem, żeglarzem i okrętem. Zabralibyśmy waszą szóstkę, ale nam nie pozwalają, zmienimy te zasady w przyszłej edycji

- dodał Baron.


Decyzją trenerów do odcinka finałowego dostały się: Amelia Andryszczyk, Oliwia Kopiec i Zuzanna Jabłońska. Jak będzie wyglądała ich dalsza podróż w programie i czy chłopakom uda się zmienić regulamin programu?

Muzyczny alert - „Bitwy” w drużynie Edyty Górniak

Przed nami kolejne „Bitwy”, a dokładnie sześć pojedynków i jedno spotkanie w strefie „Sing off”. Czy zwycięzca pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids” znajdzie się w drużynie Edyty Górniak? To właśnie w jej zespole w dwunastym odcinku odbędą się wokalne starcia. Komu trenerka podaruje bilet do spełnienia marzeń? Muzyczne odliczanie czas zacząć.

Edyta Górniak i jej osiemnastoosobowa załoga

W dwunastym odcinku oczy widzów będą zwrócone na rozśpiewany zespół Edyty Górniak. Z sześciu trzyosobowych tercetów artystka będzie musiała wybrać po jednej osobie, która przejdzie do strefy „Sing off”. Na tym etapie uczestnicy zaśpiewają swoją piosenkę z „Przesłuchań w ciemno”, a Edyta Górniak wybierze trójkę uczestników, którzy będą reprezentować ją w „Finale”. Tylko w tym odcinku młodzi artyści wezmą na warsztat najlepsze, polskie szlagiery, a także zagraniczne, radiowe hity. Usłyszymy m.in. Marka Grechutę, Nataszę Zylską, Katheryn Elizabeth Hudson „Katy Perry” czy Destiny Hope Cyrus „Miley Cyrus”. Dzieciaki, aby wypaść jak najlepiej przed „Bitwami”, będą dzielnie szlifować swoje umiejętności podczas warsztatów wokalnych i prób. Ich trud zostanie doceniony przez trenerkę, która przyzna:

- To jest moja czwarta edycja, ale pierwsza „The Voice Kids”. Słuchałam różnych wykonań, ale polska edycja „The Voice Kids” sprawiła, że jestem w szoku.


Czy faktycznie ma rację?

Rozśpiewane asy

Drugi odcinek „Bitew” i „Sing off” może oznaczać tylko jedno - poznamy nazwiska trójki finalistów z zespołu Edyty Górniak, którzy powalczą o tytuł „Najlepszego głosu w Polsce” pierwszej edycji „The Voice Kids”. Poziom wokalny dzieciaków będzie tak wyrównany, że trenerzy wielokrotnie będą mieli problem, by doradzić Edycie Górniak.

- Jeśli miałbym wybrać, to nie wybiorę, nie potrafię. Na szczęście nie ja muszę to robić

- powie po zakończeniu pierwszej „Bitwy” Dawid Kwiatkowski.


Będzie dużo zaskoczeń, pracy zespołowej, a dzieciaki dadzą z siebie 200 procent. Po wykonaniu kultowego utworu Marka Grechuty „Świecie nasz” trenerka nie będzie kryła swojej radości.

- Tak ambitny utwór, tak pięknie zaśpiewany. Wow! To była dla mnie uczta. Oddaliście piękny kawałek swojej duszy i wrażliwości

- skomentuje zachwycona.


Absolutną wisienką na muzycznym torcie okaże się występ trzech niezwykle utalentowanych uczestniczek z drużyny Edyty Górniak. Cała trójka już podczas prób udowodniła, że scena to ich żywioł, dlatego od razu było wiadomo, że ten tercet nie może się nie udać.

- Jestem zachwycona dziewczynami i cieszę się, że tak je dobrałam. (...) Mam nadzieję, że przyniosą mi taką radość i dumę, jaką dzisiaj czułam

- skomentowała trenerka tuż po zakończeniu prób.


Przypomnijmy, że w drużynie Edyty Górniak znaleźli się: Olivia Klinke, Natalia Zastępa, Roksana Węgiel, Gabriela Piotrowska, Tomasz Gregorczyk, Antoni Karaś, Eryk Waszczuk, Mateusz Gędek, Wiktor Chmiel, Milena Szypuła, Neilah Vita, Karolina Wójtowicz, Swietłana Boguska, Bartek Peszuk, Emilia Chlewicka, Gabriela Kurzac, Daria Adachowska, Alicja Dziurdziak. Komu z nich artystka podaruje bilet do etapu „Sing off”, a potem „Finału”?

„The Voice Kids” - o programie

„The Voice Kids” to muzyczny talent-show, który odniósł sukces na całym świecie. Format obecny jest w prawie 30 krajach m.in. USA, Brazylii, Wielkiej Brytanii czy Indiach. Program składa się z kilku etapów: „Przesłuchań w ciemno”, „Bitew”, „Sing Off” oraz „Finału”. Podczas pierwszego etapu, młodzi wykonawcy w wieku 8-15 lat spróbują zaczarować swoim głosem trenerów. Zasady programu są niemal takie same jak w „The Voice of Poland”. Podczas „Przesłuchań w ciemno” każdy z trenerów skompletuje swoją drużynę złożoną z najlepszych dziecięcych głosów. Na etapie „Bitew” uczestnicy podzieleni na trzyosobowe grupy stoczą muzyczne starcia. Jak informują twórcy programu, aby utrzymać atmosferę dobrej zabawy i wspaniałej muzycznej podróży, każda „Bitwa” wyłoni jednego zwycięzcę, ale nie wskaże przegranego. Zwycięzcy trafią do etapu „Sing Off”, w którym trenerzy wybiorą finalistów. W „Finale” zwycięzca otrzyma nagrodę główną: możliwość wydania singla z wytwórnią Universal Music Polska oraz stypendium w wysokości 40 tys. złotych, które może zostać przeznaczone na dalszą edukację muzyczną. O tym, kto zostanie „Najlepszym głosem w Polsce” zadecydują widzowie za pomocą głosowania SMS-owego.

W pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids” w fotelach trenerskich zasiadają: wokaliści Edyta Górniak i Dawid Kwiatkowski oraz Tomasz Lach „Tomson” i Aleksander Milwiw-Baron „Baron” z zespołu Afromental. W roli prowadzących program widzowie zobaczą Barbarę Kurdej-Szatan („M jak miłość” w TVP2, TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale - więcej tutaj; „W rytmie serca” w kanałach Polsat 1, Polsat 2 i Super Polsat - więcej tutaj; „The Voice of Poland” - więcej tutaj) i Tomasza Kammela („Pytanie na śniadanie” w TVP2 i TVP Polonia - więcej tutaj, „The Voice of Poland”). Towarzyszy im Adam Zdrójkowski - aktor znany m.in. z serialu „Rodzinka.pl” (emisja w TVP2, TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale - więcej tutaj). Producentem programu na zlecenie TVP2 jest Rochstar.
 
Tomasz Kammel i Barbara Kurdej-Szatan w programie „The Voice Kids”, foto: Rochstar
Tomasz Kammel i Barbara Kurdej-Szatan w programie „The Voice Kids”, foto: Rochstar
Aleksander Milwiw-Baron „Baron”, Edyta Górniak, Tomasz Lach „Tomson” i Dawid Kwiatkowski w programie „The Voice Kids”, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP
Aleksander Milwiw-Baron „Baron”, Edyta Górniak, Tomasz Lach „Tomson” i Dawid Kwiatkowski w programie „The Voice Kids”, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP
Aleksander Milwiw-Baron „Baron”, Tomasz Lach „Tomson”, Edyta Górniak i Dawid Kwiatkowski w programie „The Voice Kids”, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP
Aleksander Milwiw-Baron „Baron”, Tomasz Lach „Tomson”, Edyta Górniak i Dawid Kwiatkowski w programie „The Voice Kids”, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP


„The Voice Kids” - emisja w soboty o 20:05 w TVP2. Program ten mogą również oglądać widzowie TVP HD i TVP Rozrywka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...