reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Brak transmisji w 4K z piłki ręcznej w Canal+ Now 4K

dodano: 2018-02-11 21:23 | aktualizacja: 2018-02-12 12:26
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: satkurier.pl/[email protected]

Velux EHF Liga Mistrzów logo W niedzielę, 11 lutego SG Flensburg-Handewitt grał z PGE Vive Kielce w ramach Velux EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Spotkanie zakończyło się remisem 32:32. Transmisja była realizowana w rozdzielczości HD i UHD. Według zapowiedzi, dostęp do relacji na żywo w 4K, z której korzystała także platforma Sky Deutschland, miał być zapewniony na Eleven Sports 1 4K w ofercie IPTV Orange oraz w Canal+ Now 4K platformy nc+. Jak się okazało, transmisji w Canal+ Now 4K nie było. Jaka jest tego przyczyna?

Canal+ Now 4K PGE Vive Kielce


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co ciekawe kanał 4K od nc+ został przełączony na wyższą rozdzielczość, ale zamiast relacji na żywo wyświetlana była jedynie animacja. Mimo braku transmisji w Canal+ Now 4K, mecz SG Flensburg-Handewitt - PGE Vive Kielce można było normalnie oglądać w nSport+ w jakości HD.

Warto dodać, że na pozycji orbitalnej 7°E prowadzony był niekodowany (FTA) dosył w rozdzielczości 4K, ale z próbkowaniem 4:2:2. Przepływność wideo wynosiła aż 39.000 kbit/s. Dźwięk w jednym kanale był polski, a w drugim niemiecki. Mimo to meczu nie można było oglądać na Canal+ Now 4K. Jaka jest tego przyczyna?

Jak z nieoficjalnych źródeł dowiedziała się redakcja satkurier.pl, platforma nc+ miała „poważny problem techniczny”. Na razie brak szczegółów w tej sprawie.

Aktualizacja:
Według informacji uzyskanych przez redakcję satkurier.pl, przyczyną braku transmisji było to, że nadawca próbował dosłać sygnał w innym formacie niż było to wcześniej uzgodnione, o czym platforma nc+ dowiedziała się na chwilę przed przekazem.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii nc+


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

219 zł Więcej...

Konwerter Quad Triax TQD 007

Najnowszy konwerter Triax TQD 007 Low Noise 0,3dB - kompatybilny...

99 zł Więcej...
reklama