reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chiny wyniosły kolejne 2 satelity Beidou [wideo]

dodano: 2018-02-12 17:38
autor: Janusz Sulisz | źródło: CGTN

Long_march_chiny_beidou_360px.jpg W poniedziałek 12 lutego Chiny z powodzeniem wyniosły dwa nawigacyjne satelity przy pomocy jednej rakiety nośnej Long March 3B. To był udany start z satelitami nawigacyjnymi 3. generacji chińskiego systemu nawigacji satelitarnej Beidou - 3.

Long_march_chiny_beidou_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Start rakiety nośnej Long March 3B nastąpił o godz. 13:03 czasu miejscowego z kosmodromu Xichang Satellite Launch Center w prowincji Sichuan w południowo - zachodnich Chinach. Ładunek trafił na ustaloną orbitę około 3 godziny później.Każdy z nowych satelitów Beidou jest wyposażony w rubidowe zegary atomowe, które powinny znacznie poprawić dokładność satelitów.

Od 2000 r. Chiny tworzą własny system globalnego systemu nawigacji, który obejmuje teraz całe terytorium kraju oraz część regionu Azji i Pacyfiku. W 2012 r. system Beidou stał się dostępny do użytku komercyjnego, a do 2020 r. system ma zostać w pełni ukończony - do tego czasu Beidou będzie miał do dyspozycji 35 satelitów.

Rok 2018 będzie kluczowy dla rozwoju wielu chińskich programów kosmicznych - wiele projektów wejdzie w kluczową fazę wdrażania. Od stycznia do grudnia 2018 r. Chiny zamierzają wprowadzić na orbitę 18 nawigacyjnych satelitów, w wyniku czego system Beidou obejmie terytorium wszystkich krajów ekonomicznego pasa Jedwabnego Szlaku, w tym obejmie też Polskę!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...
reklama