reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP1: „Żabusia” w Teatrze Telewizji

dodano: 2018-02-13 23:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka TVP2 TVP 2 Dwójka TVP Polonia TVP Kultura Teatr Telewizji W poniedziałek, 19 lutego br. o godz. 20:35 w Teatrze Telewizji w TVP1 odbędzie się premiera klasycznej tragikomedii Gabrieli Zapolskiej „Żabusia” w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz. Jak czytamy w opisie, to sztuka o obłudzie i zakłamaniu, a zarazem wnikliwy portret rodziny, kobiecej i męskiej duszy. Reżyserką i scenarzystką spektaklu jest Anna Wieczur-Bluszcz.

TVP1 TVP 1 Jedynka TVP2 TVP 2 Dwójka TVP Polonia TVP Kultura Teatr Telewizji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Akcja komedii dzieje się w domu Bartnickich. Helena i Jan stanowią na pozór dobrane małżeństwo. Jan jest ślepo zakochany w żonie, która nieustannie go zdradza, zachowując przy tym obraz wzorowej matki i żony. Kiedy prawda wychodzi na jaw, konsekwencje są zaskakujące. Obłudzie i zakłamaniu towarzyszy humor i przymrużenie oka. To wszystko składa się na obraz wywołujący delikatny uśmiech, podszyty jednak głębszą refleksją. - Współcześnie, kiedy prywatność jest świadomie odzierana z intymności, a wielu ludzi wybiera „życie na pokaz”, dramat Zapolskiej napisany w 1897 roku brzmi niezwykle aktualnie - czytamy w opisie.

W postać tytułowej Żabusi wcieliła się Kamilla Baar-Kochańska. Na scenie pojawią się także: Arkadiusz Janiczek (jako Bartnicki; aktora możemy także oglądać w serialu „Barwy szczęścia” w TVP2 i TVP Polonia - więcej tutaj), Małgorzata Kocik (Maria), Sławomir Orzechowski (Milewski; aktora możemy także oglądać w serialu „Korona królów” w TVP1 i TVP Polonia - więcej tutaj), Katarzyna Gniewkowska (Milewska; aktorkę możemy również oglądać w serialu „O mnie się nie martw” w TVP2, TVP Polonia i TVP Seriale - więcej tutaj), Mateusz Damięcki (Julian; aktora możemy także oglądać w serialach „Jak zostałem Rosjaninem” w Kino Polska - więcej tutaj; „W rytmie serca” w kanałach Polsat 1, Polsat 2 i Super Polsat - więcej tutaj; oraz „Na dobre i na złe” w TVP2, TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale - więcej tutaj i tutaj), Małgorzata Klara (Maniewiczowa), Dominika Majewska (Franciszka). Reżyserką i scenarzystką spektaklu jest Anna Wieczur-Bluszcz (więcej tutaj).

Mecenasem Teatru Telewizji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (PGNiG S.A.).
 
Kamilla Baar-Kochańska w spektaklu „Żabusia”, foto: Natasza Młudzik/TVP
Kamilla Baar-Kochańska w spektaklu „Żabusia”, foto: Natasza Młudzik/TVP


„Żabusia” - emisja w poniedziałek, 19 lutego 2018 roku o 20:35 w Teatrze Telewizji w TVP1.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...

Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 2 do smartfonów

DJI Osmo Mobile 2, to nowa wersja przełomowego gimbala stworzonego...

640 zł Więcej...
reklama