reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czeska telewizja z ofensywą DVB-T2

dodano: 2018-02-14 12:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: rozhlas.cz/televizniweb.cz

DVB-T2 Czechy Česká televize (ČT) przygotowuje ofensywę DVB-T2 - od kwietnia 2018 roku będzie oferować sygnał dla 96 proc. populacji Czech. Jedną z korzyści, jaką przyniesie przejściowa sieć nadawcy publicznego, będzie nadawanie w HD. Do bezpłatnej oferty telewizji naziemnej dołączone zostaną ČT 24, ČT :D i ČT art w HD.

Czechy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W kwietniu br. ČT rozpocznie nadawanie w nowym standardzie DVB-T2. W ciągu jednego dnia uruchomi 20 nadajników, które obejmą zasięgiem 96 proc. populacji. Wszystkie kanały ČT będą w przejściowym multipleksie nadawane w HD, co jest kolejną zaletą, jaką zapewni standard DVB-T2. Do tej pory w wysokiej rozdzielczości w DVB-T2 nadawała jedynie JOJ Family w multipleksie operatora Digital Broadcasting.

Sieci przejściowe są używane w celu umożliwienia płynnego przejścia na nowy standard. Przejście z DVB-T na DVB-T2 powinno się zakończyć w Czechach najpóźniej do 2021 roku. Migracja do DVB-T2 jest konieczna, gdyż Czechy są zobowiązane do uwolnienia pasma 700 MHz na potrzeby mobilnego internetu. Oprócz przejściowego multipleksu ČT, w kraju działają także analogiczne sieci od České Radiokomunikace i Digital Broadcasting.

Z naziemnej telewizji cyfrowej w Czechach korzysta obecnie około 60 proc. gospodarstw domowych. Telewizor lub odbiornik DVB-T2 posiada około jedna piąta gospodarstw domowych. Aktualnie na czeskim rynku dostępne jest 1200 certyfikowanych telewizorów i tunerów z obsługą DVB-T2.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...
reklama