reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nickelodeon HD w Polsce już jako Nicktoons HD

dodano: 2018-02-14 03:29 | aktualizacja: 2018-02-15 10:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Nicktoons Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 15 lutego br., w wyniku decyzji nadawcy - Viacom International Media Networks, doszło do zmiany w jego portfolio w Polsce - obecny na naszym rynku od 2011 roku kanał Nickelodeon HD zmienił się w Nicktoons HD. Stacja po tej modyfikacji dostępna jest w tych samych kanałach dystrybucji co wcześniej, a więc w ofertach platform Cyfrowy Polsat i nc+ oraz sieci kablowych i IPTV.

Nicktoons HD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Parametry techniczne przekazu satelitarnego kanału Nicktoons HD:
Eutelsat Hot Bird 13B (13°E)
tp. 65 (12,015 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: Nick Toons HD
PID V: 2141 (MPEG-4/HD)
PID A: 2142 (pol)
PID PCR: 2141
SID: 14
PID PMT: 1038
Provider: MTV Networks Europe
Kodowanie: Conax (nc+), Nagra MA (S4/N3 - nc+, N3 - Cyfrowy Polsat), Viaccess PC3.0 (Orange), Viaccess PC5.0 (sieci kablowe)
 
Przekaz kanału Nicktoons HD

Kanał Nickelodeon w polskiej wersji językowej rozpoczął nadawanie w standardowej rozdzielczości w 2008 roku (więcej tutaj). W tym samym roku w Polsce pojawiła się stacja MTVN HD, w ofercie której obok muzycznych (MTV) były również pasma z bajkami z logo Nickelodeon (więcej tutaj). W 2010 roku do Polski zawitała stacja Nick Jr. (więcej tutaj) W 2011 roku MTVN HD zmieniono w MTV Live HD, całkowicie muzyczną stację (więcej tutaj). Także w 2011 roku uruchomiono w naszym kraju Nickelodeon HD (więcej tutaj). Wersje SD i HD stacji miały różne ramówki. Dodajmy, iż wraz ze zmianą Nickelodeon HD w Nicktoons HD nadawca nie zrezygnował z obecności kanału Nickelodeon w Polsce - stacja ta bowiem, w standardowej rozdzielczości, wciąż jest dostępna dla abonentów platform Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV, sieci kablowych i IPTV oraz w ramach czwartego multipleksu (MUX 4) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), czyli TV Mobilnej Cyfrowego Polsatu.

W ramówce Nickelodeon HD widzowie mogli znaleźć seriale fabularne oraz animowane dla dzieci i młodzieży. Na ofertę Nictoons HD składają się już tylko produkcje animowane. Stacja po tej modyfikacji dostępna jest w tych samych kanałach dystrybucji co wcześniej, a więc w ofertach platform Cyfrowy Polsat i nc+ oraz sieci kablowych i IPTV.

Przypomnijmy, że pierwsze informacje o zamiarze zmiany w Polsce Nickelodeon HD w Nictoons HD pojawiły się w grudniu 2017 roku (więcej tutaj i tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 890 zł Więcej...