reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

46°E: Zmiany w azerskich pakietach dla Europy i Azji Środkowej

dodano: 2018-02-16 19:46
autor: RO | źródło: satkurier.pl

Xezer TV ATV Azebaycan Azerbejdżan kanały Część azerskich kanałów telewizyjnych zakończyło równoległe transmisje FTA na satelicie Azerspace-1 (46°E). Dystrybucję utrzymywano od dłuższego czasu w oddzielnych wiązkach na kraje Europy i Azji Środkowej. Zmiany mają charakter czysto porządkowy.

Azercosmos


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Xezer TV i ATV Azerbaycan były dostępne w silnej wiązce europejskiej - transponder 9K o częstotliwości 11,135 GHz, pol. H (SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK). Kilka dni wcześniej z paczki wyłączono też kanał Muz TV Azerbaycan. Przekaz wszystkich stacji jest kontynuowany z transpondera 11K, którego sygnał na obszarze Polski jest wyraźnie słabszy.

Natomiast ze wspomnianego tp. 11K o częstotliwości 11,175 GHz, pol. H (SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK) wyłączono Space TV i Lider TV. Sygnał z tej pojemności jest kierowany na kraje Azji Środkowej. Od tej pory te azerskie stacje nadają tylko z tp. 9K (lepszy odbiór w Polsce).

Pod względem atrakcyjności oferty programowej, to Xezer TV i ATV Azerbaycan wypadają lepiej w stosunku do konkurencyjnych stacji Space TV i Lider TV. Czy to mogło zaważyć o wyłączeniu ich z wiązki europejskiej?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii FTA


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Telewizor przenośny Ferguson PHT2-10 12V, 10 cali

Ferguson PHT2-10, to miniaturowy telewizor LCD 10.1' z wbudowanym tunerem...

390 zł Więcej...

Antena Corab COR-900 grafit

Najnowszy model polskiej anteny stalowej 90cm z zawieszeniem sztywnym w...

99 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

129 zł Więcej...
reklama