reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Konflikt TF1 - Orange trwa dalej

dodano: 2018-02-17 13:23
autor: Janusz Sulisz | źródło: Le Figaro/Le Monde

TF1 Francuski nadawca TF1 straci operatora Orange jako swojego reklamodawcę, donosi dziennik „Le Figaro” w oparciu o własne źródła. Posunięcie to jest reakcją na decyzję TF1 o wycofaniu dostępu do usługi MyTF1 dla klientów Orange. Nastąpiło to po zerwaniu rozmów, mających na celu uzgodnienie nowych warunków dystrybucji pięciu bezpłatnych kanałów TF1 na platformie TV d'Orange. Szacuje się, że w 2017 roku Orange wydał na kampanie reklamowe w TF1 około 20 mln euro netto.

L’Express
TF1 Budynek


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- W 2017 roku Orange zapłacił 49 mln euro brutto na inwestycje reklamowe w kanałach grupy TF1. Z kwoty 102,7 mln euro całkowitego budżetu reklamowego wydanego na telewizję, 48,4 proc. było przeznaczone na TF1 - powiedział Philippe Nouchi, dyrektor ds. ekspertyz medialnych w Publicis Media. Stanowi to około 20 mln euro netto. - Jednak jest to mniej więcej tyle, ile TF1 żąda od Orange za transmisję swoich kanałów i usług. Uściślając, grupa audiowizualna chce, by operator zapłacił 25 mln euro.

Teraz należy spodziewać się kroku ze strony grupy TF1. Jeśli Orange anuluje kampanie reklamowe, sprawa zapewne szybko trafi do sądu. Nadawca może obwiniać operatora o nadużywanie jego pozycji dominującej jako reklamodawcy, aby spróbować wpłynąć na wynik negocjacji w innej sprawie. Ze drugiej strony operator Free, wobec którego TF1 postawiła takie same wymagania jak w przypadku Orange, nie może skorzystać z tej broni, ponieważ już od dawna nie umieszcza swoich reklam na kanałach TF1. Ta decyzja również była wynikiem toczących się z TF1 sporów.

Grupa TF1 początkowo zażyczyła sobie od Orange kwotę 80 mln euro, jednak z czasem obniżyła swoje żądania. Na razie negocjacje na linii Orange - TF1 zamarły. Orange, podobnie jak Free, nadal twierdzi, że finansowe wymagania TF1 są zbyt wysokie. Jednak grupa nie odpuszcza. Zaapelowała do Orange o zaprzestanie nadawania bezpłatnych kanałów naziemnej telewizji cyfrowej TF1, TMC, TFX, TF1 Séries Films i LCI (choć na razie bez skutku), a usługa MyTF1 nie jest już dostępna dla klientów tego operatora.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

679 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...