reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Będzie Prima Krimi - jest licencja

dodano: 2018-02-22 20:11
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

FTV Prima Na czeskim rynku nadawanie rozpocząć może nowy kanał tematyczny. Grupa telewizyjna Prima zyskała licencję dla stacji Prima Krimi, która może pojawić się na satelicie, w naziemnym multipleksie i Internecie.

TV_Prima_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czeski regulator medialny Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na swoim ostatnim posiedzeniu postanowił przyznać trzy licencje spółce FTV Prima, operatorze telewizji Prima. Wszystkie te licencje zostały przyznane na kanał Prima Krimi - dotyczą nadawania satelitarnego, naziemnego i internetowego.

Zgodnie z warunkami licencji, będzie to kanał tematyczny pokazujący produkcje z gatunku dramatu, w tym seriale i filmy, a także reality show. Licencja na Prima Krimi umożliwia dystrybucję tylko na terytorium Czech. Stacja ma nadawać od 18 do 24 godzin programu dziennie.

Prima złożyła wniosek o przyznanie licencji na nowy kanał dnia 17 stycznia br. Projekt nosił wówczas roboczą nazwę Prima 8, co wskazywało na kolejność w portfolio stacji Prima. Nadawca oferuje już: TV Prima, Prima Cool, Prima Love, Prima Max, Prima Zoom, a także Prima Plus dla widzów na Słowacji oraz Prima +1 z przesunięciem czasowym. Ponadto oznaczyła swoją marką Prima Comedy Central, którego nadawcą jest Viacom International Media Networks (VIMN).

Nie jest jeszcze jasne, czy Prima Krimi będzie dostępny na wszystkich platformach dystrybucyjnych od momentu jego uruchomienia. Negocjacje są prowadzone m.in. z operatorem czesko-słowackiej platformy satelitarnej Skylink.

Źródło: parabola.cz

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI - używany

Moduł dostępu warunkowego typu CI dla systemu Seca-MediaGuard (Nagra MA)...

199 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...
reklama