reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mediaset planuje 2 niekodowane kanały

dodano: 2018-02-24 14:15
autor: Janusz Sulisz | źródło: tomshw.it

Focus_italia_2018_360px.jpg Włoski Mediaset planuje uruchomić dwa nowe, niekodowane kanały telewizyjne i to jeszcze w tym roku. W kwietniu pojawić się ma pierwszy kanał o nazwie „20", który zastąpi Rete Capri we włoskiej telewizji naziemnej na pozycji 20, stąd nazwa. Drugi kanał to Focus w nowej formule i dystrybucji.

Mediaset_20_canale_fta_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał „20” lub Venti (druga nazwa we włoskich mediach i w Wikipedii, która podaje datę uruchomienia 08.04.2018) ma być nadawany w jakości SD we włoskiej DTT (NTC), a program będzie składać się z najnowszych filmów i seriali telewizyjnych, w tym Mentalista, Chicago Fire, Rizzoli and Isles i Dr. House. Kanał będzie skierowany zarówno do męskiej, jak i żeńskiej publiczności, a Mediaset będzie dążył do uzyskania 1,5% widowni. Kanał Rete Capri został kupiony za 15 mln euro i teraz musi przejść rebranding.

Drugi kanał „Focus", będzie kanałem rozrywkowym i marką włoskiej grupy medialnej Mondadori - obecnie dystrybuowany przez Discovery Italia. Umowa między dwoma partnerami nie została odnowiona, a marka zostanie udostępniona Mediaset. Ponowne uruchomienie Focus powinno nastąpić w okresie od maja do lipca 2018 roku. Według niektórych doniesień, Focus mógłby zastąpić kanał Italia 2 produkowany przez Mediaset, który prawdopodobnie zostanie zamknięty z powodu słabej oglądalności.

Chociaż nie ma żadnego potwierdzenia w tym momencie, to prawdopodobnie zarówno 20, jak i Focus trafią do dystrybucji przez platformę satelitarną tivùsat. Oznacza to, że kanały można byłoby oglądać dzięki prepaidowym modułom CI tivùsat.

Mediaset ma 11 niekodowanych kanałów telewizyjnych (FTA), które razem osiągają 58% populacji każdego tygodnia, co odpowiada 34 milionom widzów we Włoszech. Ponadto nadawca zarządza także platformą płatnej telewizji naziemnej Mediaset Premium.

Źródło: tomshw.it

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

129 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...
reklama