reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telecom Italia wycofa się z joint venture z Canal+?

dodano: 2018-02-24 14:12 | aktualizacja: 2018-02-26 11:57
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Reuters/adtv

Telecom Italia TIM Włoski operator telekomunikacyjny Telecom Italia (TIM) rozważa wycofanie się z proponowanego joint venture z Grupą Canal+, której właścicielem jest francuski koncern medialny Vivendi, podaje agencja Reutera. Wcześniej dzienniki „Il Sole 24 Ore” i „Il Messaggero” informowały, że projekt został całkiem porzucony. Jest jednak nadzieja, że joint venture między TIM a Canal+ dojdzie do skutku.

Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z warunkami planowanego joint venture, które zostało zakwestionowane przez niektórych dyrektorów TIM, operator miałaby płacić Canal+ za dostarczanie treści. Kwestia joint venture miałaby zostać jeszcze raz przedyskutowana dnia 6 marca br. na spotkaniu zarządu Telecom Italia, wynika z nieoficjalnych źródeł.

Wspólne przedsięwzięcie miałoby umożliwić TIM produkcję i zakupy treści dla jego klientów. Natomiast dla Vivendi oznaczałoby szansę na zbudowanie południowoeuropejskiej potęgi medialnej. W tym nowym joint venture 60 proc. udziałów miałoby TIM, natomiast pozostałe 40 proc. należałoby do Canal+. TIM podpisało umowę z Canal+ w październiku ub.r., jednak spotkała się ona z krytyką niektórych dyrektorów tej włoskiej spółki. Ponadto porozumienie nadal jest analizowane przez regulatora medialnego Consob.

Opóźnienie w zamknięciu transakcji oznacza również komplikację w próbach rozwiązania sporu prawnego między Vivendi a włoskim nadawcą Mediaset. Oba te podmioty pracują nad ewentualną umową, której wynikiem byłaby sprzedaż treści Mediaset do nowo utworzonego joint venture TIM-Canal+ (ewentualnie bliższa współpraca wszystkich podmiotów). Takie porozumienie miałoby pomóc w rozwiązaniu długotrwałego konfliktu z Vivendi po tym, jak francuska grupa wycofała się z proponowanej transakcji, aby kupić działalność pay-tv Mediaset Premium.

Dyrektor generalny Mediaset powiedział w grudniu, iż ma nadzieję, że wspólne z TIM zainteresowanie treściami telewizyjnymi mogłoby utorować drogę do rozejmu z Vivendi. Niezależne źródło stwierdziło, że planowana próba uzyskania pozasądowego rozstrzygnięcia sporu na linii Mediaset-Vivendi, w drodze mediacji przed rozprawą sądową, nie powiodła się. Z kolei źródło zbliżone do Vivendi dodało, że zerwane mediacje nie oznaczają, że porozumienie pozasądowe nie zostanie ostatecznie osiągnięte.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS 5/8

Multiswitch Opticum 5/8 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

170 zł Więcej...
reklama