reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premiery Lenovo na MWC 2018

dodano: 2018-02-26 11:39
autor: Jakub Sulisz | źródło: Lenovo

Lenovo Chromebook Mobile World Congress 2018 firma Lenovo zaprezentowała techniczne innowacje na rok 2018 będące efektem intensywnych prac nad rozwojem rozszerzonej inteligencji (Augmented Intelligence).

Lenovo Yoga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma Lenovo, która wywodzi się z segmentu komputerów osobistych (PC), przygotowała szeroką ofertę urządzeń z funkcjami sztucznej inteligencji (AI), którą wyróżnia połączenie trzech zasadniczych aspektów inteligencji: danych, mocy obliczeniowej i algorytmów.  

Innowacyjne technologie rzeczywistości rozszerzonej (AR), rzeczywistości wirtualnej (VR) oraz obsługi głosowej w urządzeniach Lenovo otwierają przed użytkownikami nowe możliwości w codziennym życiu, w pracy i podczas zabawy. Mające dziś swoją premierę nowe, obsługiwane głosowo laptopy Yoga „2 w 1”, a także przełomowe moduły Moto Mods i zaawansowane rozwiązania do centrów danych są przykładem zastosowania rzeczywistości rozszerzonej (AI) w kompleksowej ofercie Lenovo.

Inne możliwości smartfonów
W trakcie MWC 2018 Motorola zaprezentuje smartfony z funkcjami klasy premium w bardzo przystępnych cenach, a także innowacyjne moduły Moto Mods, przy użyciu których m. in. można monitorować stan zdrowia. Motorola Health Mod umożliwia łatwe mierzenie pięciu parametrów życiowych, w tym skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi przy użyciu telefonu moto z. 

W Barcelonie Motorola przedstawi wnioski z niedawno opublikowanego globalnego badania „Równowaga między życiem a korzystaniem z telefonu”, przygotowanego we współpracy z dr Nancy Etcoff, cenioną specjalistką w dziedzinie badania umysłu, mózgu, zachowań i nauki o szczęściu z Uniwersytetu Harvarda. Badaczka zidentyfikowała zachowania, które wpływają negatywnie na relacje użytkowników z otoczeniem oraz na nich samych — w tym przedkładanie telefonów nad najbliższe osoby, a najbardziej alarmujące wnioski dotyczą młodszego pokolenia, które dorasta w świecie cyfrowym. 

Motorola opowiada się za technologiami, które wzbogacają życie, a nie odwracają od niego uwagę, dlatego oferuje inteligentne rozwiązania, aby pomóc użytkownikom w zachowaniu równowagi między życiem a korzystaniem z telefonu. Przykładem tego jest współpraca z twórcami aplikacji Space, która pomaga w bardziej uważnym korzystaniu z telefonu, a także Moto Mods ułatwiające intuicyjną interakcję z telefonem.

Inne podejście do obsługi głosowej
Rozszerzona inteligencja nowych produktów działu PC and Smart Devices Lenovo oferuje nowe możliwości użytkownikom biznesowym i indywidualnym. 

Na MWC Lenovo zaprezentuje modele Yoga 730 (w wersji 13- i 15-calowej) oraz 14-calowy Yoga 530 — z rodziny laptopów „2 w 1” dla mobilnych użytkowników. Nowe notebooki z Windows 10 wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem, wydajnością laptopa i mobilnością tabletu — cechami, z których słynie seria Lenovo Yoga od czasu wprowadzenia na rynek pierwszych konwertowalnych notebooków. Nowy model Yoga 730 wykorzystuje sztuczną inteligencję, umożliwiając obsługę bez używania rąk. Wbudowane usługi Cortana i Alexa rozpoznają polecenia głosowe z drugiego końca pokoju1.

Chromebooki „2 w 1” Lenovo 500e i 300e oraz model 100e to nowe propozycje Lenovo dla segmentu edukacji. Chromebook 300e wyróżnia się konstrukcją odporną na zalania i upuszczenia, a także technologią Lenovo Enhanced Touch, która umożliwia interakcję z ekranem przy użyciu zwykłych przedmiotów. Chromebook 500e oferuje pióro cyfrowe EMR do pisania i szkicowania z innowacyjnymi algorytmami Google, które praktycznie eliminują opóźnienia.  

Zapowiedziany na Targach CES 2018 wyświetlacz Lenovo Smart Display umożliwia wygodne i intuicyjne korzystanie z technologii domowych. Łączy on w sobie funkcje głosowe usługi Google Assistant z wyświetlaczem dotykowym o rozdzielczości Full HD i żywych kolorach2. Stanowi on centrum dowodzenia urządzeniami inteligentnego domu — od oświetlenia po ogrzewanie, a wystarczy do tego głos lub rzut oka na ekran.

Inny sposób kontaktu z rzeczywistością
Rozszerzona inteligencja wyróżnia także inne urządzenia Lenovo zaprezentowane uprzednio na Targach CES 2018. Autonomiczne gogle do rzeczywistości rozszerzonej Lenovo Mirage™ Solo i kamera VR180 Lenovo Mirage Camera umożliwiają tworzenie i przeglądanie własnych materiałów VR z wykorzystaniem mobilnej platformy VR Google Daydream™, a zestaw Star Wars™: Jedi Challenges z goglami AR Lenovo Mirage i kontrolerem-mieczem świetlnym Lightsaber otwierają przed fanami Gwiezdnych Wojen i kandydatami na rycerzy Jedi zupełnie nowe możliwości. 

Inny sposób na doskonalenie świata 
Lenovo Data Center Group bierze aktywny udział w „rewolucji sztucznej inteligencji”, rozwijając ofertę w dwóch nowych segmentach: telekomunikacji i IoT. 

Błyskawiczny rozwój innowacji i urządzeń w segmencie łączności komórkowej pociąga za sobą ogromne zmiany w branży telekomunikacyjnej związane z sieciami 5G. Dzięki swojej wyjątkowej pozycji na rynku Lenovo może skutecznie pomóc operatorom w przejściu od tradycyjnych rozwiązań do świata definiowanego programowo. 

Lenovo zaprezentuje ofertę wydajnych rozwiązań opartych na serwerach Lenovo ThinkSystem SR650/SR630 i przełącznikach, platformie Red Hat OpenStack oraz kartach sieciowych Mellanox ConnectX-4, które przyspieszają przetwarzanie pakietów danych. Lenovo dołącza ponadto do programu Intel Select Solutions for NFVI i zaoferuje rozwiązanie zoptymalizowane specjalnie pod kątem szyfrowanych i skompresowanych obciążeń NFV. Obejmuje ono Intel QuickAssist Technology (QAT) oraz karty sieciowe Intel XXV710 w serwerach Lenovo SR650/SR630.
Jako firma zajmująca pierwsze miejsce pod względem niezawodności serwerów x86*, Lenovo zademonstruje także pierwszą w branży stację bazową gotową do działania w sieci 5G z programową i zwirtualizowaną implementacją jednostek scentralizowanych i rozproszonych (CU/DU). Powstała ona dzięki współpracy z China Mobile.

Prezentacje rozwiązań Lenovo „od urządzenia po centrum danych” można będzie obejrzeć na Mobile World Congress w Barcelonie od 26 lutego do 1 marca na pokazie Lenovo Showcase w hali 3, na stanowisku 3N30. Na stoisku firmy Intel Lenovo przedstawi rozwiązanie do „samooptymalizującej się sieci 5G” wykorzystujące serwery Lenovo ThinkSystem SR650.

Ceny i dostępność
Informacje o cenach i dostępności produktów można uzyskać pod adresem http://news.lenovo.com/MWC2018

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia i targi


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...
reklama