reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Uwaga na „cudowne” anteny odbierające wszystko

dodano: 2018-02-20 14:29 | aktualizacja: 2018-02-26 14:25
autor: HP | źródło: satkurier.pl

Mofu Leaf Od jakiegoś czasu redakcja SAT Kuriera przygląda się bardzo sprytnym reklamom na Facebooku oraz stronom internetowym, które zachwalają „cudowne” anteny, które mają odbierać podobno wszystko, w tym także kanały płatnej telewizji. Jak to możliwe? Twórcy stron twierdzą, że kablówki mają obowiązek nadawania na „tajnej” częstotliwości wszystkich kanałów ze swojej oferty i to jeszcze w wersji niekodowanej (FTA). Większej bajki już dawno nie słyszeliśmy!

Mohu Leaf


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sprawdziliśmy ten temat pod każdym kątem, zarówno od strony oferowanego produktu, czyli tej „cudownej” anteny, która faktycznie fizycznie istnieje, ale także od strony prawdziwości informacji na stronach internetowych oraz na Facebooku. Od redakcji: w sumie to dziwimy się, że FB tego nie blokuje jako klasycznego fake newsa.

Kupiliśmy tę „cudowną” antenę z USA już w 2016 roku, zanim ktoś „genialny” przy pomocy pewnego triku postanowił ją sprzedawać w Europie, w tym także w Polsce, wykorzystując sprytnie spreparowane informacje nabierające tysiące ludzi. My przetestowaliśmy tę antenę, w USA nazywaną MOHU Leaf®, po to, by jasno stwierdzić, czy będzie można ją spokojnie sprzedawać na polskim rynku - konkretnie do odbioru kanałów DVB-T. Pisaliśmy o tym w skrócie w wydaniu SAT Kuriera 1-2/2016.

Co to jest MOHU Leaf®?

MOHU Leaf to rewolucyjna antena wewnętrzna pod marką MOHU produkowana w USA, która jest cienka jak papier lub raczej liść (stąd nazwa z ang. leaf = liść]. Do tego jest stosunkowo mała, jak kartka papieru (28 x 22 cm), co w porównaniu z dużą anteną siatkową, nie mówiąc o kierunkowej antenie z wieloma dipolami, robi wrażenie. Leaf 50 oferuje dodatkową sprawność poprzez wsparcie opatentowanej technologii wzmacniacza. Korzystając z technologii filtrowania RF CleanPeak™, antena Leaf 50 oferuje 15 dB wzmocnienia, filtrując potencjalne zakłócenia pochodzące z sygnałów komórkowych i FM.

MOHU Leaf 50 bazuje na ratującej życie technologii zaprojektowanej i opracowanej dla amerykańskiego wojska, aby dyskretnie wykryć tzw. IED (improwizowany ładunek wybuchowy, ang. Improvised Explosive Device). W żargonie żołnierskim funkcjonuje także określenie „ajdik”, będące spolszczeniem akronimu IED. Firma MOHU dostrzegła możliwość przełożenia technologii wojskowej na rewolucyjny projekt anteny telewizyjnej. W 2011 roku powstał oryginalny projekt cienkiej anteny MOHU Leaf, który szybko staje się najlepiej ocenianą i najlepiej sprzedającą się anteną HDTV na świecie.
 
Trzy rodzaje anteny MOHU

Wewnętrzna antena MOHU Leaf®, która wygląda jak kawałek plastikowej kartki ze zwisającym kablem do telewizora, jest tylko trochę większa niż kartka papieru. Są różne wersje MOHU z wzmacniaczem lub bez, o różnych wymiarach. Anteny Leaf 30 i Leaf 50 - nazwy tych anten są teoretycznymi zasięgami odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w milach (30 mil i 50 mil), ale w Stanach. Co więcej firma zmodernizowała wersje anteny MOHU Leaf 50, by miała zasięg aż 65 mil, czyli ponad 100 km.

Amerykański producent poszedł krok dalej i w ofercie ma też najlepszą, ekologiczną wewnętrzną antenę ReLeaf.
ReLeaf to coś więcej niż cienka antena, to w rzeczywistości papier! Wykonana została w 30% z tektury poddanej recyklingowi i bezchlorowych kolorów poprodukcyjnych. ReLeaf ma certyfikat FSC, Green Seal i Green-e Certified. Odrzucono także instrukcję drukowaną na papierze, jako czyste marnotrawstwo. Wydrukowano ją bezpośrednio na opakowaniu, a to jest wykonane w 100% z tektury z odzysku.

Co więcej? Tworzywo sztuczne używane do produkcji anteny ReLeaf to właściwie zmiażdżone skrzynki kablowe. Zamieniono odpady kablowe w elementy anteny, miażdżąc skrzynki kablowe, zamieniając je w MohuGrind, aby stworzyć plastikowe elementy ReLeaf. I co więcej to wszystko wyprodukowano wykorzystując energię odnawialną.

Jest też zewnętrzna antena MOHU Sky® 60 Attic, która kosztuje 150 dol. i ma zapewniać zasięg aż 60 mil, czyli prawie 100 km. Wszystko jest możliwe, ale pytanie czy w polskich warunkach przy małej liczbie nadajników DVB-T jest to do odbioru z takiej odległości? Mamy wątpliwości!


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...