reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Opóźniony start satelity Hispasat 30W-6

dodano: 2018-02-27 13:44
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Hispasat

Hispasat 30W-6 Wyniesienie na orbitę satelity Hispasat 30W-6, zaplanowane na 25 lutego br., zostało opóźnione z przyczyn technicznych. SpaceX poinformował operatora Hispasat, że konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych testów systemu ciśnieniowego owiewki, co wymaga odroczenia misji. Do startu ma dojść natychmiast po dokonaniu wspomnianych działań, kiedy tylko dostępne będzie okno startowe o największych szansach na sukces.

Hispasat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Hispasat 30W-6 poleci na pokładzie rakiety nośnej Falcon 9, która zostanie wystrzelona z kompleksu startowego 40 kosmodromu Cape Canaveral Air Force Station na Florydzie. Jeśli misja zakończy się powodzeniem, po trwających kilka tygodni testach na orbicie, satelita rozpocznie pracę na pozycji 30°W, gdzie zastąpi Hispasata 30W-4.

Satelita Hispasat 30W-6 został wyprodukowany przez Space Systems Loral. Jest wyposażony w pojemność w pasmach C (10 transponderów) i Ku (40 transponderów), a także Ka (7 wiązek), co umożliwi świadczenie usług dostępu do szerokopasmowego internetu. W związku z tym Hispasat 30W-6 przyczyni się do zmniejszenia przepaści cyfrowej w Ameryce Łacińskiej, na Półwyspie Iberyjskim i w Afryce Północnej. Zapewni także łączność w pociągach i na statkach.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI LKV388 Dongle do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału HDTV np....

730 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1 390 zł Więcej...

Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI - używany

Moduł dostępu warunkowego typu CI dla systemu Seca-MediaGuard (Nagra MA)...

199 zł Więcej...
reklama