reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Powstanie Rada Nadawców

dodano: 2018-03-01 10:34
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KRRiT/satkurier.pl

Okrągły Stół Mediów KRRiT 28 lutego br. w siedzibie KRRiT odbyło się spotkanie z kierownictwem nadawców telewizji naziemnej: Telewizji Polsat, Telewizji Puls, spółki ZPR Media, TVP, TVN, Discovery Networks i Fundacji Lux Veritatis.

Okrągły Stół Mediów KRRiT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Udział w spotkaniu wzięli m.in.: przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski, prezes Telewizji Polsat Mirosław Błaszczyk, przewodniczący rady nadzorczej ZPR Media Zbigniew Benbenek, członek zarządu TVP Maciej Stanecki, członek zarządu TVN Maciej Maciejowski i country manager Discovery w Polsce Dorota Żurkowska-Bytner.

Zebrani zapoznali się z przygotowaną przez KRRiT prezentacją samoregulacji i współregulacji jako metody rozwiązywania napięć w relacjach rynek-regulator, proponowaną przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny.

Uczestnicy zaprezentowali swoje stanowiska wobec zaproponowanych przez przewodniczącego zasad samoregulacyjnych na rynku polskich mediów elektronicznych, które byłyby jednocześnie zgodne z prawem europejskim i światowym oraz z umowami międzynarodowymi.

Ustalono powołanie zespołu roboczego mającego za zadanie wypracowanie Kodeksu Dobrych Praktyk i w konsekwencji doprowadzenie do powstania w niedalekiej przyszłości Rady Nadawców dbającej o przestrzeganie tego Kodeksu.

Wymieniono się opiniami na temat najistotniejszych problemów, którymi powinna się zająć Rada Nadawców. Przewodniczący wyraził nadzieję, że Rada Nadawców oprócz funkcji samoregulacyjnych będzie dla KRRiT partnerem reprezentującym środowisko nadawców, którego do tej pory bardzo brakowało.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Moduł AlphaCrypt Light

Wielostrumieniowy (dekoduje 4 kanały HD jednocześnie) i wielosystemowy moduł CI....

339 zł Więcej...
reklama