reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Multimedia Polska uniknęły kary finansowej

dodano: 2018-03-01 14:32 | aktualizacja: 2018-03-01 15:24
autor: Anita Kaźmierska | źródło: UOKiK

UOKiK umowy przez telefon Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję dotyczącą spółki Multimedia Polska. Jej klienci odzyskają abonament za dwa miesiące, dostaną 50 minut rozmów albo 5 GB internetu. Operator uniknął kary finansowej, ponieważ wyeliminuje skutki swoich praktyk.

Multimedia Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wątpliwości UOKiK wobec Multimediów Polska wzbudził sposób zawierania lub zmiany umów w 2015 i 2016 roku. Urząd przeanalizował telefoniczne rozmowy sprzedażowe i skrypty rozmów. Postępowanie przeciwko operatorowi zostało wszczęte pod koniec grudnia 2016 roku.

Multimedia Polska błędnie informowały abonentów, że mogą odstąpić od umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych w czasie krótszym niż przewiduje prawo. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta, mamy na to 14 dni. Konsultanci mówili, że przysługuje 10. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta, od umowy można odstąpić także w sytuacji, gdy już korzystamy z usług. Praktyka przedsiębiorcy na to nie pozwalała. Ponadto jego klienci nie dostawali potwierdzenia warunków proponowanej przez telefon umowy. W związku z tym nie mogli zweryfikować rzeczywistych warunków przed ich akceptacją.

Multimedia Polska zobowiązały się do tego, że zmienią praktykę i usuną skutki swoich działań.
Propozycje spółki obejmą również tych konsumentów, którzy przestali korzystać z jej oferty w wyniku kwestionowanych praktyk. Operator, zgodnie z decyzją prezesa UOKiK, poinformuje konsumentów o możliwości skorzystania z rekompensat. Konsumenci, którzy nie mogli odstąpić od umowy ze względu na odmowę spółki, otrzymają zwrot abonamentu za 2 miesiące. Te osoby, które już odstąpiły od umowy i musiały oddać przyznaną wcześniej ulgę, dostaną ją z powrotem. Część konsumentów otrzyma korzyści w formie dodatkowych usług, np. dostęp do katalogu filmów, 50 darmowych minut rozmów telefonii komórkowej lub 5 GB internetu.

O szczegółach zobowiązania można przeczytać w decyzji UOKiK.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

129 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama