reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Tesla buduje największą na świecie instalację PV na dachu

dodano: 2018-03-05 15:22
autor: Janusz Sulisz | źródło: BuildingTesla.com

Gigafactory_1_PV_360px.jpg Tesla zaczęła instalować największą na świecie instalację fotowoltaiczną na dachu. Przewiduje się, że fabryka Gigafactory w stanie Nevada stanie się największym budynkiem na świecie z taką dachową instalacją PV, którego dach może pomieścić około 100 tys. paneli słonecznych.

tesla_gigafactory_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ze zdjęć wydaje się, że w lutym 2018 r. Tesla dopiero zaczęła instalację na dachu Gigafactory (GF1). Z fotografii pokazanych na stronie BuildingTesla.com wygląda to na początek instalacji paneli fotowoltaicznych.

Co ciekawe, już na pierwszy rzut oka wartość 70 MW na dachu o powierzchni 17,4 hektara wydaje się być bardzo duża. Przewiduje się, że dach ma ma powierzchnię 17,65 ha. Z grubsza rzecz biorąc, gdyby 100 tys. modułów PV leżało płasko i dość ciasno - to wypełniłoby tę powierzchnię. 

Oficjalny opis projektu Tesli:

GF1 jest całkowicie elektryczną fabryką, bez bezpośredniego użycia paliw kopalnych (gazu ziemnego lub ropy naftowej). Będziemy wykorzystywać w 100% zrównoważoną energię dzięki połączeniu słonecznego zestawu dachowego o mocy 70 MW i instalacji naziemnych. Układ słoneczny na dachu jest około 7 razy większy od największego na świecie zainstalowanego na dachu systemu solarnego.



Największa na świecie instalacja dachowa na jednym dachu to 11,5 MW w Indiach na dachu o powierzchni 16,99 ha. Ten indyjski dach jest częścią większego systemu instalacji 19,5 MW o powierzchni 33,18 ha na 8. dachach.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Inwestycje na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...