reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanały Mir na platformach OTT

dodano: 2018-03-05 19:05 | aktualizacja: 2018-03-05 20:10
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

Mir Na platformy OTT dla legalnej dystrybucji liniowych kanałów telewizyjnych w Internecie, opracowanej przy udziale rosyjskiej NSK i firmy SPB TV, dodano kanały międzypaństwowej kompanii telewizyjno-radiowej MTRK Mir. Z rozwiązania skorzystał już operator cyfrowej telewizji WiFireTV.

https://is2-ssl.mzstatic.com/image/thumb/Purple30/v4/f3/74/b6/f374b60a-ce56-d68a-efea-815591a9928a/s
WiFireTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Paczka MTRK Mir (Mir, Mir HD, Mir 24) i operator WiFireTV są podłączeni do jednego punktu dystrybucyjnego, przeznaczonego do transmisji tradycyjnych kanałów telewizyjnych w Internecie, w środowisku OTT. Partner techniczny NSK podkreślił, że na chwilę obecną jest to jedyne rozwiązanie, które pozwala legalnie nadawać treści liniowych kanałów w Internecie. Dzięki temu nadawcy mają nowych odbiorców i dodatkowe możliwości zarabiania na swoich treściach. Operatorzy uzyskują dostęp do sygnału kanałów telewizyjnych bezpłatnie.

W usługach OTT są już nadawane kanały: Piatyj, Muz TV, Mir, Mir 24, Mir HD, Pierwyj, Pierwyj HD, Rossija 1 i Rossija 24. Rozwiązanie stosują operatorzy Bonus-TV, PeersTV, Persik.TV, Proxima.TV, SPB TV, WiFireTV, MTS, NTV-Plus i Rostelekom. Jeszcze szereg innych dostawców podłączyło się i wkrótce rozpoczną dystrybucję sygnału swoim abonentom, podano w firmie NSK.

Platforma OTT dla legalnych emisji kanałów w Internecie została uruchomiona 30 stycznia. Następnie federalny nadawca Pierwyj wysłał oficjalne pisma do firm Apple, Google, Samsung i LG z żądaniem usunięcia aplikacji bezprawnie nadającej sygnał kanału. Wcześniej federalny nadawca nie blokował pirackich transmisji swojego sygnału naziemnego w sieciach OTT.

Dodajmy, że podobną platformę Vitrina TV w drugim kwartale 2018 roku planuje uruchomić Narodowa Grupa Medialna we współpracy z Pierwyj kanał, STS Media i VGTRK.

Źródło: telesputnik.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...