reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ZDF chce od 2022 r. nadawać z satelity w UHD

dodano: 2018-03-06 10:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: infosat.de/satnews.de

ZDF_4K_UHD_360px.jpg ZDF chce nadawać za pośrednictwem satelity w jakości Ultra HD w 2022 roku. Nadawcy stacji telewizyjnych planują przejść do następnej ery - nadawania w rozdzielczości Ultra HD. Według  magazynu Infosat niemiecki nadawca publiczny ZDF szacuje, że transmisja ZDF w Ultra HD rozpocznie się w 2022 roku.

zdf_mediathek_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał ZDF Ultra HD miałby być nadawany za pośrednictwem wybranych operatorów kablowych oraz satelity na pozycji 19,2°E. Aktualnie widzowie ZDF mogą oglądać niektóre programy w ultrawysokiej rozdzielczości za pomocą usługi wideo Mediathek.

Jeśli chodzi produkcję w Ultra HD to ZDF dość wcześnie zaczęło z produkcją „Mythos Wolfskind". ZDF ma też w zanadrzu kilka sezonów serialu „Bergretter“ i „Bergdoktor“ w Ultra HD i może produkować coraz więcej. Dr. Andreas Bereczky, dyrektor ds. produkcji ZDF jest przekonany, że Ultra HD - w przeciwieństwie do tymczasowej „fanaberii” jaką było 3D - będzie dominować na rynku, gdyż przynosi znaczące ulepszenia dla widza. 

W Niemczech dotąd sprzedano około 6 mln telewizorów Ultra HD.
Liczba programów i kanałów na których można coś zobaczyć w tym formacie, jest zbyt mała. Abonenci platformy satelitarnej HD+ mogą oglądać program UHD1, który nadaje w 4K, m.in. część programów nadawców prywatnych, takich jak RTL lub DMAX. Ponadto klienci mogą również oglądać kanał dokumentalny Travelxp 4K, który jest nadawany w języku niemieckim w technologii Ultra HD/HDR (HLG). Abonenci platformy Sky Deutschland mają dwa kanały sportowe - Sky Sport UHD i Sky Sport Bundesliga UHD, które i tak mają wspólną pozycję programową.

Źródło: infosat.de

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena szerokopasmowa Log 2-69 HV

Dobrze zaprojektowana, polska antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej periodycznie dipolowej...

85 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

129 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...
reklama