reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Agora sprzeda udziały w Stopklatce?

dodano: 2018-03-07 16:49 | aktualizacja: 2018-03-07 20:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Agora/satkurier.pl/Kino Polska

Stopklatka TV od 14.04.2017 Agora podpisała z Kino Polska TV list intencyjny dotyczący potencjalnego kupna przez Kino Polska TV całości posiadanych przez Agorę akcji w spółce Stopklatka, nadawcy kanału Stopklatka TV. Agora i Kino Polska mają teraz prowadzić negocjacje dotyczące zasad i warunków przeprowadzenia rozważanej transakcji.

Stopklatka TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie Agory, list Intencyjny nie stanowi wiążącego zobowiązania do przeprowadzenia transakcji i obowiązuje do 30 czerwca 2018 roku.

Aktualnie Agora posiada około 41,14 proc. ogólnej liczby akcji i głosów w Stopklatce. Natomiast Kino Polska TV ma 41,50 proc. udziałów, Hakan Atlan 14,88 proc., a pozostali akcjonariusze 2,48 proc. udziałów.

Przeprowadzenie transakcji oznaczałoby zakończenie inwestycji w Stopklatce przez Agorę i zaprzestanie prowadzenia działalności w zakresie naziemnej telewizji cyfrowej. Warto dodać, że Agora sprzedała w ubiegłym roku już kanał Metro - do Discovery. Za to Agora poinformowała dzień przed podpisaniem listu intencyjnego z Kino Polska TV, że wchodzi na rynek gastronomiczny.

Stopklatka TV to kanał filmowy dostępny w MUX 1 naziemnej telewizji cyfrowej, a także w ofertach platform satelitarnych i sieci kablowych. Wystartował 15 marca 2014 roku.
 

- Jest to kolejny krok w kierunku implementacji i realizacji strategii grupy Kino Polska stania się jedną z pięciu największych grup medialnych w Polsce - mówi Bogusław Kisielewski, prezes zarządu Kino Polska. - Pozwoli to znacząco podnieść wartość skonsolidowanych przychodów grupy i uzyskać szereg korzyści płynących z synergii w obszarze kosztów i możliwości integracji pewnych obszarów operacyjnych tego kanału i grupy Kino Polska, która w swoim portfolio ma kilkanaście kanałów o podobnej tematyce. Naszym nadrzędnym celem jest osiągnięcie znacznego przyrostu widzów i przychodów reklamowych z segmentu kanałów DTT - dodaje Kisielewski.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO SE V.2 (wersja single)

SOLO SE - Version 2 znanego tunera Solo SE firmy...

590 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama