Indian Wells: Linette przegrała, Radwańska zagra

dodano: 2018-03-09 11:03 | aktualizacja: 2018-03-09 18:00
autor: Jakub Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

Agnieszka Radwańska BNP Paribas Open WTA Indian Wells W piątek, 9 marca zmagania w Indian Wells rozpocznie Agnieszka Radwańska. Najlepsza polska tenisistka w 1. rundzie miała wolny los, a w 2. zmierzy się z Japonką Naomi Osaką, która pokonała Marię Szarapową. Panie rozegrają spotkanie na korcie numerr 6 – przed nimi rywalizować będą Aryna Sabalenka i Swietłana Kuzniecowa.

WTA Indian Wells BNP Paribas Open

Magda Linette przegrała z Aliaksandrą Sasnowicz 7:5, 6:7(2), 6:7(4) i nie awansowała do 2. rundy turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells. Kolejną rywalką Białorusinki będzie rozstawiona z "28" Anett Kontaveit.

Linette przegrała cztery dotychczasowe spotkania z Sasnowicz i w czwartek także to rywalka była faworytką. W pierwszym secie do stanu 2:2 kibice nie byli świadkami przełamań, ale potem panie straciły podanie pięć razy. A, że to poznanianka trzy razy odebrała podanie Białorusince, to ona wygrała partię 7:5.

Druga rozpoczęła się od kolejnych dwóch przełamań, jednak w następnych gemach tenisistki w miarę pewnie utrzymywały swoje podanie i w efekcie o losach tej części spotkania decydował tie-break. W nim zdecydowanie lepsza była Sasnowicz, wygrała go do dwóch i byliśmy świadkami trzeciego seta.

Gdy Linette przełamała Sasnowicz na 4:2, a po chwili wygrała gema przy swoim serwisie i prowadziła 5:2, wszystko wskazywało na to, że to Polaka awansuje do 2. rundy. Nic z tego. Białorusinka odrobiła stratę podania, ponownie doszło do tie-breaka i niestety ponownie wygrała go 49. rakieta świata. Mecz trwał niespełna trzy godziny.