reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Katarska Al Jazeera zagranicznym agentem w USA

dodano: 2018-03-11 10:00 | aktualizacja: 2018-03-11 11:09
autor: RO | źródło: run.ru

Al Jazeera Grupa amerykańskich kongresmenów zwróciła się do administracji USA Donalda Trumpa, aby wezwać katarską stację informacyjną Al Jazeera do zarejestrowania się w charakterze zagranicznego agenta. Departament Sprawiedliwości odmawia komentarza na temat informacji zawartych w liście.

Al Jazeera


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W piśmie skierowanym do amerykańskiego prokuratora generalnego Jeffa Sessionsa, członkowie Kongresu Stanów Zjednoczonych oświadczyli, że Al Jazeera służy jako tuba poglądów polityki zagranicznej Kataru. Właśnie z tego powodu kanał powinien zostać zakwalifikowany jako organizacja „kontrolowana przez państwo’’.

Uważamy to za niepokojące, że treści kanału bezpośrednio podważają amerykańskie interesy i przedstawiają w pozytywnym świetle zagraniczne organizacje, które Departament USA uważa za terrorystyczne, w tym przede wszystkim Hamas, Hezbollah, Palestyński Islamski Dżihad i Dżabhat an-Nusra, będąca siatką Al-Ka'idy w Syrii

- czytamy w liście kongresmenów do administracji USA, Donalda Trumpa.

Wcześniej Departament Sprawiedliwości USA wciągnął na listę zagranicznych agentów według ustawy o zagranicznych agentach od 1938 roku kanał RT America, amerykańską spółkę Reston Translator, która nadaje na częstotliwościach FM programy Sputnik w USA, a także spółkę RIA Global, wydającą treści dla agencji Sputnik. Inni zagraniczni nadawcy państwowi, m.in. brytyjski BBC, chiński CCTV, francuski France 24 czy niemiecki Deutsche Welle, nie są zarejestrowani w tym charakterze. Później RT został pozbawiony akredytacji w kongresie USA z powodu statusu "inoagenta".

Prezydent Rosji Władimir Putin, komentując działania strony amerykańskiej w odniesieniu do kanału RT i agencji Sputnik oświadczył, że z powodu wypowiedzi Waszyngtonu o niosącym zagrożeniu ze strony tych mediów, powstaje do wyjaśnienia kwestia o swobodzie rozpowszechniania informacji w USA.

Źródło: ria.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 65 cm z przyssawką

stalowa antena 65 cm przenośna na przyssawkę.

139 zł Więcej...

Bezprzewodowy przedłużacz pilota Lenkeng LKV388IR

Bezprzewodowy przedłużacz zdalnego sterowania pilotów. Umożliwia obsługę wielu urządzeń w...

190 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 AX180 1,8m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

45 zł Więcej...
reklama