reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Katarska Al Jazeera zagranicznym agentem w USA

dodano: 2018-03-11 10:00 | aktualizacja: 2018-03-11 11:09
autor: RO | źródło: run.ru

Al Jazeera Grupa amerykańskich kongresmenów zwróciła się do administracji USA Donalda Trumpa, aby wezwać katarską stację informacyjną Al Jazeera do zarejestrowania się w charakterze zagranicznego agenta. Departament Sprawiedliwości odmawia komentarza na temat informacji zawartych w liście.

Al Jazeera


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W piśmie skierowanym do amerykańskiego prokuratora generalnego Jeffa Sessionsa, członkowie Kongresu Stanów Zjednoczonych oświadczyli, że Al Jazeera służy jako tuba poglądów polityki zagranicznej Kataru. Właśnie z tego powodu kanał powinien zostać zakwalifikowany jako organizacja „kontrolowana przez państwo’’.

Uważamy to za niepokojące, że treści kanału bezpośrednio podważają amerykańskie interesy i przedstawiają w pozytywnym świetle zagraniczne organizacje, które Departament USA uważa za terrorystyczne, w tym przede wszystkim Hamas, Hezbollah, Palestyński Islamski Dżihad i Dżabhat an-Nusra, będąca siatką Al-Ka'idy w Syrii

- czytamy w liście kongresmenów do administracji USA, Donalda Trumpa.

Wcześniej Departament Sprawiedliwości USA wciągnął na listę zagranicznych agentów według ustawy o zagranicznych agentach od 1938 roku kanał RT America, amerykańską spółkę Reston Translator, która nadaje na częstotliwościach FM programy Sputnik w USA, a także spółkę RIA Global, wydającą treści dla agencji Sputnik. Inni zagraniczni nadawcy państwowi, m.in. brytyjski BBC, chiński CCTV, francuski France 24 czy niemiecki Deutsche Welle, nie są zarejestrowani w tym charakterze. Później RT został pozbawiony akredytacji w kongresie USA z powodu statusu "inoagenta".

Prezydent Rosji Władimir Putin, komentując działania strony amerykańskiej w odniesieniu do kanału RT i agencji Sputnik oświadczył, że z powodu wypowiedzi Waszyngtonu o niosącym zagrożeniu ze strony tych mediów, powstaje do wyjaśnienia kwestia o swobodzie rozpowszechniania informacji w USA.

Źródło: ria.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

325 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

479 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 149 zł Więcej...
reklama