reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Żnin: Policjanci przerwali proceder sharingu

dodano: 2018-03-12 22:29
autor: HacKing | źródło: KPP w Żninie

Żnin sharing policja 41-letni mieszkaniec powiatu żnińskiego nielegalnie udostępniał w sieci programy płatnych telewizji cyfrowych. W środę, 7 marca został zatrzymany. W jego mieszkaniu zabezpieczono sprzęt elektroniczny. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Żnin sharing policja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Informacje o tym, że w Internecie działa serwer, za pośrednictwem którego nielegalnie udostępniane są uprawnienia umożliwiające odbieranie kodowanych kanałów telewizji cyfrowych, uzyskali policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Swoje ustalenia przekazali żnińskim kryminalnym, z którymi podjęli dalsze czynności w tej sprawie.

W środę, 7 marca na podstawie postanowień uzyskanych z Prokuratury Rejonowej w Szubinie Ośrodek Zamiejscowy z siedzibą w Żninie, policjanci komórek „Cyber" wraz z funkcjonariuszami KMP/KPP dokonali przeszukań w 17 mieszkaniach na terenie województw kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego i małopolskiego dot. sharingu, czyli nielegalnego rozdzielania sygnału płatnych telewizji cyfrowych, zabezpieczając 29 dekoderów telewizji satelitarnej, 9 routerów, 3 switche, 10 komputerów stacjonarnych i przenośnych, nośniki pamięci. Na poczet przyszłych kar tymczasowo zabezpieczono mienie ruchome o wartości 72.000 zł.

W środę funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy wspólnie ze żnińskim kryminalnymi do sprawy zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu żnińskiego. Następnego dnia (8 marca) mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut przestępstwa z „Ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym”. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Sprawa znajdzie finał w sądzie, do którego trafi akt oskarżenia. Żninianinowi grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W nielegalny proceder „cardsharingu” zamieszanych jest kilkaset osób zamieszkujących na terenie kraju jak i państw Unii Europejskiej takich jak Wielka Brytania, Niemcy, Holandia oraz Francja.

Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 2 do smartfonów

DJI Osmo Mobile 2, to nowa wersja przełomowego gimbala stworzonego...

599 zł Więcej...

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

35 zł Więcej...

Multiswitch Opticum Red dCSS 52-32

Multiswitch Opticum Red dCSS  - przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy...

359 zł Więcej...
reklama