reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Podróże z anteną - sen na Jawie

dodano: 2018-03-13 14:15 | aktualizacja: 2018-03-13 15:56
autor: Janusz Blamowski / Marta Karendał | źródło: SAT Kurier 1-2/2018

Jawa antena „Podróże z anteną” ponownie przekroczyły równik i wybrały się do państwa z ponad 13 tysiącami wysp – Indonezji. To największy na świecie kraj wyznawców islamu, liczący sobie ponad 26 milionów mieszkańców, a najbardziej zaludnioną wyspę na świecie Jawę zamieszkuje ponad połowa ludności Indonezji.

Jawa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Spływ w Zielonym Kanionie

Spędzając kilka dni w Pangandaran, warto skorzystać z usług organizatorów wycieczek do pobliskich atrakcji i wybrać się do Zielonego Kanionu (Green Canyon). To magiczne miejsce – płynie się łodzią rzeką Cijulang, podziwiając skaliste brzegi, małe wodospady, wylegujące się na słońcu jaszczury i stada małp. Łódź dopływa do małego wodospadu. Można tam się zatrzymać i popływać w małym jeziorku otoczonym formacjami skalnymi i piękną tropikalną roślinnością. My niestety byliśmy tam po intensywnych opadach deszczu, więc kąpiel była wykluczona. Mogliśmy podziwiać jedynie ten cud natury z pokładu łodzi.
 
Zielony Kanion (Green Canyon)

Nasza następna wyprawa była bardziej owocna – czekał nas body rafting w górskiej rzeczce Citumang. Zaopatrzeni w kamizelki ratunkowe i pompowane dętki samochodowe, pokonaliśmy 1,5 kilometra najbardziej niezwykłego kanionu, którym płynie rzeka Santirah. Część naszego spływu przebiegała w jaskini, niektóre wodospady pokonywaliśmy płynąć, niektóre trzeba było obejść wspinając się po skałach. Otaczająca nas nieskażona przyroda zapierała dech w piersiach. W innym miejscu można było popływać w jeziorku utworzonym przez spływającą z dwóch sporych wodospadów wodę.
 
Rzeka Santirah - pod wodospadem
Rzeka Santirah - river tubing
Rzeka Santirah
Laguna pod wodospadem
Rzeka Citumang - body rafting
Rzeka Citumang - body rafting
Rzeka Citumang jaskinia

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Deviser S30 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 z pomiarem PWR,...

650 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

890 zł Więcej...
reklama