reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Po Brexicie Irlandia może przejąć licencje od Ofcomu

dodano: 2018-03-13 15:57
autor: Anita Kaźmierska | źródło: IDA Ireland

Brexit TV telewizja telewizor Agencja IDA Ireland i regulator medialny Broadcasting Authority of Ireland (BAI) spotkali się w Londynie z potencjalnymi inwestorami, aby podkreślić potencjał Irlandii jako rozwiązania dla międzynarodowych nadawców po Brexicie. Na spotkaniu podkreślono, że Irlandia oferuje dla istniejących nadawców w Wielkiej Brytanii znajomy i przystępny system licencyjny.

Brexit


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
IDA Ireland we współpracy z BAI i konsultantami medialnymi Expert Media Partners zorganizowali w Londynie seminarium informacyjne dla nadawców, którzy po Brexicie mogą potrzebować przenieść swoje licencje w celu dalszego nadawania w całej Unii Europejskiej.

Seminarium obejmowało takie tematy, jak: spodziewane problemy licencyjne, które wynikną po Brexicie; system licencjonowania w Irlandii jako rozwiązanie tych problemów; oraz wsparcie i zachęta dla nadawców i twórców treści w Irlandii.
 

IDA postrzega branżę nadawczą jako kolejną regulowaną branżę, obok usług finansowych, technologii i farmacji, które mogą wymagać rozwiązań pobrexitowych, w zależności od przebiegu negocjacji w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej.

Brytyjscy nadawcy mogą mieć do czynienia z poważnymi wyzwaniami po Brexicie, a potencjalna umowa wyjścia z UE może sprawić, że Wielką Brytanię nie będzie obowiązywał obecny system licencjonowania audiowizualnych usług medialnych, a przez to także zasada kraju pochodzenia (COO).

Niektórzy nadawcy w Wielkiej Brytanii mogą być zmuszeni po Brexicie do znalezienia alternatywnej zgody od regulatora na nadawanie w UE, jeśli Ofcom nie będzie już uznawany przez Komisję Europejską za adekwatny organ regulacyjny.

Dlatego międzynarodowi nadawcy muszą ocenić opcje w alternatywnych państwach członkowskich UE, aby nadal spełniać wymagania COO po Brexicie. Już teraz zaczęliśmy angażować się na wysokim szczeblu w niektóre kluczowe cele, a rozmowy są na etapie rozpoznawczym

- powiedział Shane Nolan, starszy wiceprezes IDA Ireland.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Karta PCIe TBS 6522 combo DVB-S/S2/S2X, DVB-T/T2, DVB-C/C2

Pierwszy na świecie tuner combo do komputera, w którym można...

689 zł Więcej...
reklama