reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Aktualizacja Evobox PVR rozwiązuje problemy z HBO GO

dodano: 2018-03-06 17:55 | aktualizacja: 2018-03-14 13:31
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: satkurier.pl

HBO HBO GO W ciągu ostatnich kilku dni abonenci Cyfrowego Polsatu zgłaszali do redakcji satkurier.pl problemy z dostępem do usługi HBO GO z poziomu dekoderów Evobox PVR. Od 13 marca jest rozwiązanie - aktualizacja oprogramowania dla dekoderów, która będzie udostępniania stopniowo. Znamy też przyczynę problemów.

Evobox PVR Cyfrpwy Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Problem polegał na tym, iż po próbie wejścia pojawia się komunikat:
(37-1-0) Serwer HBO Go jest nie dostępny. Sprawdź czy dekoder jest podłączony do sieci Internet.
 
Błąd pojawiający się po wejściu do aplikacji HBO GO w dekoderze Evobox PVR
Błąd pojawiający się po wejściu do aplikacji HBO GO w dekoderze Evobox PVR

Jak wynika z informacji klientów operatora publikowanych w sieci, problemy pojawiły się 28 lutego. 13 marca operator umieścił na satelicie aktualizację oprogramowania dla dekodera w trybie poza standardowym cyklem. Rozwiązuje ona powyższy problem.

Co ważne aktualizacja nie zmienia wersji oprogramowania, nadal identyfikuje się ono jako 2.3.0. Zaktualizowana jest aplikacja HBO GO (wygląd, funkcjonalność i możliwości bez zmian, usunięty problem z połączeniem).

Jak wynika z informacji portalu satkurier.pl, tylko tak można było rozwiązać powstały problem, przesyłając oprogramowanie z poprawioną aplikacją. Redakcji nie udało się tego potwierdzić u operatora, ale jak wynika z ustaleń nieoficjalnych usterka wynikła ze zmian wprowadzonych po stronie HBO, w związku z rozwojem usługi HBO GO, o których jednak nie poinformowano wcześniej Cyfrowego Polsatu.
 
Aplikacja HBO GO na dekoderach Evobox PVR po aktualizacji oprogramowania
Aplikacja HBO GO na dekoderach Evobox PVR po aktualizacji oprogramowania

Nowa wersja oprogramowania zostanie pobrana przez dekoder automatycznie, gdy znajdzie się w trybie czuwania. Pobranie nowej wersji można wymusić przechodząc do menu Ustawienia do kategorii Ustawienia sprzętowe i tam wskazując opcję „Aktualizacja oprogramowania”. Dekoder rozpocznie pobieranie nowej wersji, po zakończeniu zaproponuje restart i dokona instalacji.

Proces jest w pełni automatyczny, urządzenie po wszystkim samo uruchomi się na ostatnio oglądanym serwisie. Trwającej aktualizacji nie wolno natomiast przerywać.

Aktualizacja:

Właśnie udostępniliśmy nowe oprogramowanie dla dekoderów EVOBOX, które pozwala na pełne korzystanie z serwisu HBO GO. Dekodery pobiorą je automatycznie w trybie czuwania. Przepraszamy za przejściowe niedogodności w dostępie do serwisu. Wynikały one z przyczyn technicznych od nas niezależnych, związanych z prowadzonymi pracami po stronie nadawcy. Niezbędne okazało się wprowadzenia zmian w oprogramowaniu dekodera, które wdrożyliśmy tak szybko, jak to tylko możliwe, a dziś nowe oprogramowanie jest już dostępne na satelicie

- powiedziała Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu dla redakcji satkurier.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

199 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...
reklama