reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Miasta tętniące życiem” w kwietniu na BBC Earth

dodano: 2018-03-14 11:27
autor: Jakub Sulisz | źródło: BBC World Wide

BBC Earth Wielkie pytania: Czy możemy żyć wiecznie Satkurier.pl poleca w kwietniu program „Miasta tętniące życiem” na kanale BBC Earth.

BBC Earth Miasta tętniące życiem


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wielkie pytania: Czy możemy żyć wiecznie
Długość naszego życia co dekadę wydłuża się o 2,5 roku, a jedna trzecia urodzonych dzisiaj dzieci prawdopodobnie dożyje 100 lat. Starszy wiek niesie jednak ze sobą wiele schorzeń, będących konsekwencją chorób, zaniedbań oraz dotychczasowego stylu życia. Choć rewolucja w biomedycynie daje teraz szanse na leczenie tych dolegliwości, a nawet na przedłużenie życia jeszcze bardziej, takie działania niosą jednak ze sobą szereg dylematów etycznych. W tajniki tej złożonej i szybko rozwijającej się dziedziny nauki jaką jest biomedycyna wprowadza nas sir Paul Nurse, genetyk i biochemik wyróżniony w 2001 roku nagrodą Nobla. Według niego, pytanie nie powinno brzmieć, jak za pomocą osiągnięć nauki doskonalić nasze zdrowie oraz wydłużyć życie, lecz - czy wykorzystywanie wszystkich dostępnych narzędzi i technik jest słuszne.
Od poniedziałku, 2 kwietnia o 23:00 
 
Miasta tętniące życiem
Seria dokumentalna przedstawiająca tajemniczy świat skomplikowanych systemów, dzięki którym funkcjonują największe i najbardziej zatłoczone miasta na świecie. Transport, inżynieria, żywność, handel - to obszary codziennego życia, które wymagają złożonej logistyki i stanowią spore wyzwanie dla władz najbardziej znanych metropolii. W mieście Meksyk wdrożono specjalne działania mające chronić mieszkańców przed trzęsieniami ziemi oraz wybuchami wulkanów. Moskwa z kolei jest ogromnie zróżnicowana architektonicznie, co potwierdza tylko, fakt, że wielkie miasta to także wielka porcja historii. Poznamy także tajemnice takich metropolii jak Dehli czy Honk Kong.
Od czwartku, 3 kwietnia od 20:00
 

Skarby przeszłości i ich tajemnice
Seria dokumentalna, której twórcy przeprowadzają archeologiczne dochodzenia w sprawie niewyjaśnionych zagadek starożytności. Pojawienie się nowych dowodów daje badaczom kolejne szanse na rozwiązanie każdej z nich. W każdym odcinku światowej klasy eksperci z różnych dziedzin skupiają się na innym obiekcie archeologicznym i szukają prawdy o jego pochodzeniu. Najnowsze doniesienia naukowe, piękne rekonstrukcje, pełne dramatyzmu opowieści oraz zaskakujące odpowiedzi w tej serii skoncentrowane będą wokół m.in. prawdziwej wieży Babel, plag egipskich, Stonehenge oraz miasta Petra.
Od środy, 4 kwietnia o 20:00
 
Cała prawda o naszych zębach
BBC we współpracy z najlepszymi brytyjskimi dentystami stworzyło specjalny gabinet, do którego zgłaszają się pacjenci z typowymi dolegliwościami stomatologicznymi. Wszystko po to, by uświadomić społeczeństwu konsekwencje nieprawidłowej higieny jamy ustnej. Dr Chris Van Tulleken śledzi najnowsze doniesienia naukowe z dziedziny stomatologii i na samym sobie testuje rozwiązania, które mogą uchronić nas przed częstymi wizytami na fotelu dentystycznym.
Od czwartku, 5 kwietnia o 23:00
 

Cała prawda o fitnessie
Nie masz czasu iść na siłownię, a myśl o porannym biegu grozi wysypką? Teraz, dzięki przełomowym wynikom badań naukowców, możesz zadbać o kondycję i zdrowie w możliwie najmądrzejszy sposób, jednocześnie przy minimalnym wysiłku. To nie jest program o tym, jak dać się zwieść obietnicom o smukłej sylwetce i sześciopaku na brzuchu - to porcja wiarygodnych danych naukowych na temat niesamowitego związku między naszą aktywnością fizyczną a zachowaniem zdrowia. Oto przewodnik, z którego dowiecie się, jak rozsądnie ćwiczyć i dbać o kondycję i dobre samopoczucie bez konieczności spędzania godzin w leginsach i bez abonamentu w klubie fitness.
Od czwartku, 19 kwietnia o 23:00

Cała prawda o kosmetykach
Wielu z nas ma obsesję na punkcie młodego, atrakcyjnego wyglądu. Chętnie kupujemy kosmetyki, które mają to zapewnić. Jednak niewiele z nich ma jakikolwiek związek z nauką i medycyną. Zazwyczaj nie są testowane przez niezależnych naukowców, często nie są nawet poddawane badaniom klinicznym, ponieważ nie są sklasyfikowane jako leki. Większość zapewnień o wiecznej młodości nie ma niestety pokrycia. Co zatem oznaczają stwierdzenia „testowany klinicznie", „zalecany przez dermatologów", „przeciwzmarszczkowy" lub „dodający objętości"? Czy marnujemy pieniądze na produkty, których nie potrzebujemy, a które de facto nie działają?
Od czwartku, 26 kwietnia o 23:00
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...
reklama