reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Freenet TV będzie dostępna z 19,2°E od 28 marca

dodano: 2018-03-14 11:07 | aktualizacja: 2018-03-14 12:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: broadbandtvnews/satkurier.pl

Freenet TV Oferta niemieckiej platformy DVB-T2 freenet TV będzie dostępna z pozycji orbitalnej 19,2°E od 28 marca 2018 r., poinformował Holger Meinzer, dyrektor sprzedaży B2B w Media Broadcast, podczas konferencji DVB World 2018 w Warszawie.

Freenet TV Media Broadcast


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przemawiając 13 marca br. w ramach prezentacji zatytułowanej „Lessons learned: leapfrogging to DVB-T2 and HEVC in Germany”, Holger Meinzer powiedział również, że w listopadzie ub.r. zasięg techniczny naziemnej oferty freenet TV osiągnął 73 proc. populacji Niemiec (59 mln ludzi). Natomiast tej wiosny ma on wzrosnąć do 76 proc. (61 mln), a jesienią ma wynieść 79 proc. (63 mln).

Ponadto Meinzer powiedział, że freenet TV ma już około 1 mln abonentów, a od czasu uruchomienia tej usługi sprzedano ponad 2,5 mln dekoderów. Co więcej ponad 400 tys. gospodarstw domowych przeniosło się z telewizji satelitarnej, kablowej lub IPTV na freenet TV, podczas gdy z drugiej strony około 18 proc. byłych użytkowników DVB-T przeszło na inne platformy odbiorcze. Wyniki te zostały podane w oparciu o badania przeprowadzone przez Kantar TNS.

Meinzer przyznał, że jedna z największych początkowych obaw była taka, że ceny odbiorników freenet TV pozostaną na tym samym poziomie i nie spadną poniżej 100 euro. Obawy te okazały się jednak bezzasadne. Powiedział również, że na tym etapie operator nie ma planów wprowadzenia do oferty DVB-T2/HEVC kanałów UHD.

Freenet TV obejmuje około 20 kanałów w cenie 5,75 euro w przeliczeniu na jeden miesiąc. Kanały z tej oferty są szyfrowane, a do ich odbioru wymagany jest stick USB, moduł CI+ lub dedykowany dekoder.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI - używany

Moduł dostępu warunkowego typu CI dla systemu Seca-MediaGuard (Nagra MA)...

199 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Opticum Robust Triple

Pojedynczy konwerter Universal Monoblock Single Triple dla odbioru trzech pozycji...

89 zł Więcej...
reklama