reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wojenne dziewczyny” ponownie w TVP1

dodano: 2018-03-14 13:55
autor: Janusz Sulisz | źródło: centruminformacji.tvp.pl

Wojenne dziewczyny Serial „Wojennych dziewczyn” opowiada o trzech młodych Polkach, których losy u progu dorosłego życia splatają się w okupowanej Warszawie. Irka, Ewka i Marysia - każda z nich wywodzi się z innego środowiska. 2. sezon w już w marcu na TVP1.

Wojenne dziewczyny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Irka pochodzi z inteligenckiej, patriotycznej rodziny, Ewka ze środowiska drobnych przestępców, a Marysia jest córką bogatego żydowskiego przemysłowca z Łodzi. Ich losy splatają się w okupowanej Warszawie. Tytułowe „Wojenne dziewczyny” stają do często beznadziejnej walki o ideały. Aby była ona skuteczna, każda z bohaterek musi przejść wewnętrzną przemianę. Pomimo wojny nie chcą stracić tego, co mają najcenniejsze – szacunku do samych siebie.

Odnalezieniem Kamila Brodzkiego w folwarku Grudzińskiego kończy się pierwszy sezon. Będzie to jeden z głównych wątków serii drugiej - opowieści o miłości i zdradzie, o walce i zemście. Po raz pierwszy od sierpnia ‘39 roku Irka staje przed Kamilem. Ten jednak nie poznaje ani jej, ani nikogo z przeszłości. Został znaleziony pod gruzami domu po bombardowaniu i wyciągnięty przez mieszkańców przyfolwarcznej wsi. Do tej pory nie odzyskał pamięci. Irka ukrywa Kamila zarówno przed poszukującą go Abwehrą, jak i polskim kontrwywiadem, licząc, że z jej pomocą odzyska pamięć.

Marysia ukrywa swego ojca Konstantego i siostrę Zoję u prof. Wojtowicza. Sama uzyskuje pomoc od Andrzeja. Konstanty, ojciec Marysi bardzo ciężko choruje. Natomiast Ewka dostaje polecenie zdobycia niemieckiego wojskowego dokumentu. W trakcie ryzykownej akcji w hotelu, Irka trafia na salę balową, w której odbył się jej pierwszy i zarazem ostatni bal przed wrześniem. To tam Kamil jej się oświadczył.

Marysia dzięki Andrzejowi dostaje mieszkanie i pracę u jego dobrej znajomej Natalii Wieleżyńskiej. Natalia z nastoletnią córką Kasią zatrzymały się w Warszawie w swoim dużym mieszkaniu. Kasia, nastolatka kocha się skrycie w Andrzeju, którego zna od dziecka. Nastolatka wierzy, że to miłość z wzajemnością, a Marysię postrzega jako konkurencję.

W postacie trzech głównych bohaterek wcieliły się aktorki młodego pokolenia: Aleksandra Pisula (Marysia), Marta Mazurek (Irka), Vanessa Aleksander (Ewa). W roli matki Irki widzowie zobaczą Danutę Stenkę, natomiast brata Irki gra Michał Czernecki.

Reżyseria: Michał Rogalski. Obsada: Marta Mazurek, Vanessa Aleksander, Aleksandra Pisula, Michał Czernecki, Danuta Stenka, Mateusz Rzeźniczak, Joanna Balas i inni.

„Wojenne dziewczyny” już 25 marca (niedziela) w TVP1 o godz. 20:10. 
Premierowe odcinki dostępne również na TVP VOD (vod.tvp.pl)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

129 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1 390 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama