reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

7 korzyści dla operatorów migrujących do IP

dodano: 2018-03-17 00:30
autor: Anna Sulisz | źródło: Nagra blog

IPTV technologie Dostarczanie treści poprzez technologię IP nie jest już dla operatorów płatnej telewizji tylko mrzonką. W erze post-OTT, kiedy konsumenci nie dbają zarówno o aspekty techniczne, jak i te związane z prawami własności intelektualnej (po prostu chcą dostępu do treści), operatorzy powinni ponownie ocenić swoją pozycję.

Nagra Kudelski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spotykane wcześniej przeszkody w dostarczaniu IP zostały w dużej mierze pokonane. Dziś migracja do IP jest bardziej osiągalna niż kiedykolwiek wcześniej. Po rozwiązaniu problemów i obaleniu pewnych mitów operatorzy mogą w końcu zacząć działać - i powinni to zrobić właśnie teraz. Poniżej 7 korzyści, jakie może im dać przejście na świadczenie usług poprzez IP.

1. Wygoda
Dostawa oparta na protokole IP umożliwia oferowanie wieloekranowych usług telewizyjnych na życzenie i technologii PVR w chmurze - wszystko to w sposób bezproblemowy.

2. Zasięg rynkowy
Dostawcy usług mogą oderwać się od schematów i skierować swoje usługi do nowych widzów za pomocą różnorodnych, elastycznych ofert IPTV.

3. Ekscytujące, nowe produkty
Sieci IP otwierają drzwi na nowe produkty telewizyjne i wideo, od podstawowych pakietów na życzenie do SVOD.

4. Dane
Podczas przechwytywania wszystkich działań użytkownika za pośrednictwem protokołu IP operatorzy mogą bardziej funkcjonować jak Google dzięki spersonalizowanym reklamom, co znacznie przyspiesza wzrost przychodów.

5. Skalowalność
Dostawcy usług mogą budować albo wynajmować chmurę lub CDN, lepiej dostosowując koszty dostawy IP do przychodów i zapewniając możliwość skalowania ich działalności.

6. Oszczędności w kosztach dostawy
Przyjmując IP, dostawcy usług wykorzystują nowe techniki i technologie kompresji, aby zapewnić tę samą jakość wideo przy mniejszym bitrate i mogą regularnie zwiększać stopień kompresji (mniej związane z ograniczeniami wynikającymi z CPE).

7. Oszczędności w kosztach infrastruktury
Dostarczanie IP prowadzi do obniżenia kosztów kapitału i sprzętu po stronie stacji czołowej, otwiera dostęp do elastycznych zasobów w chmurze na potrzeby gromadzenia danych, obiegu treści i ogólnego przechowywania.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii IPTV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1 390 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO SE V.2 (wersja single)

SOLO SE - Version 2 znanego tunera Solo SE firmy...

590 zł Więcej...
reklama