reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

WP Pilot dostępny w całej Unii Europejskiej

dodano: 2018-03-20 17:15
autor: Anita Kaźmierska | źródło: WP/satkurier.pl

WP Pilot Usługa WP Pilot, oferująca dostęp do kanałów TV w wersji online, jest już dostępna na terenie całej Unii Europejskiej. Z ponad 30 kanałów polskiej telewizji za darmo mogą korzystać tymczasowo podróżujący z Polski na terenie UE.

WP Pilot Unia Europejska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od 1 kwietnia 2018 roku zastosowane będzie miało rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1128 z dnia 14 czerwca 2017 r. w sprawie transgranicznego przenoszenia na rynku wewnętrznym usług online w zakresie treści. Polska telewizja w usłudze WP Pilot już teraz jest dostępna legalnie również w Unii Europejskiej. Dostęp jest możliwy dla wszystkich, którzy zweryfikują miejsce zamieszkania na terytorium Polski i którzy są tymczasowo obecni w innym państwie Unii.
 

– Telewizja nadal przyciąga wielu odbiorców, a jej średni czas oglądania w Polsce nie spada. WP Pilot to usługa o globalnym potencjale - możliwości wygodnego oglądania telewizji na urządzeniach mobilnych nie oferuje zbyt wielu nadawców. Dzięki nowym przepisom możemy poszerzyć zakres działania usługi poza granice kraju i tym samym odpowiedzieć na prośby wielu naszych użytkowników. Od teraz z WP Pilota będzie mógł skorzystać każdy, kto na krótko wyjeżdża z Polski, np. na wakacje czy w delegacje służbowe w obszarze Unii Europejskiej – mówi Paulina Górska, dyrektor WP Pilot.

WP Pilot to platforma do odbioru kanałów telewizyjnych online. Oferuje łącznie ponad 80 kanałów telewizyjnych w pakietach bezpłatnych i premium. Usługa dostępna jest poprzez stronę internetową, aplikacje w systemach Android i iOS, a także przez Chromecast i w telewizorach z usługą Android TV. Aby oglądać kanały telewizyjne za pomocą serwisu, nie potrzeba zawierać umowy, do których zobowiązują klasyczne kablówki.

Zgodnie z badaniem Gemius/PBI z lutego 2018 roku, oferta wygodnego i legalnego sposobu oglądania telewizji online, zyskała już 1,9 mln realnych użytkowników w ramach serwisu i aplikacji, co stanowi 230-proc. wzrost rok do roku. Została również nagrodzona na Gali Mobility Trends i otrzymała tytuł najlepszej aplikacji B2C 2017 roku.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO SE V.2 (wersja single)

SOLO SE - Version 2 znanego tunera Solo SE firmy...

590 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...

Złącze F Cabelcon samokompresyjne

Specjalne złącze samokompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2,50 zł Więcej...
reklama