reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał Jazz rozpoczął nadawanie

dodano: 2018-02-25 22:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Jazz (logo od stycznia 2018 roku) 21 marca br. nadawanie rozpoczął należący do firmy Berenikafilm Agnieszka Bania ze Świętochłowic kanał Jazz, stacja o charakterze wyspecjalizowanym - muzyczno-kulturalnym, informacyjno-publicystycznym. Pierwszym operatorem, który udostępnił ten kanał swoim abonentom, jest sieć Vectra.

Jazz (logo od stycznia 2018 roku)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał Jazz nadaje na podstawie przyznanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) koncesji na rozpowszechnianie stacji w sieciach telekomunikacyjnych. Wnioskodawca wystąpił o koncesję na rozpowszechnianie programu telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym - muzyczno-kulturalnym, informacyjno-publicystycznym, którego założeniem jest propagowanie muzyki jazz, muzyki współczesnej, muzyki improwizowanej i form artystycznych, które są im pokrewne.

Ponadto w programie rozpowszechniane mają być materiały edukacyjne dla muzyków i młodzieży oraz prace artystyczne na wyższych uczelniach związane z założeniami programowymi stacji. Do realizacji tych założeń wnioskodawca będzie wykorzystywał różnorodne formy upowszechniania od prezentacji utworów muzycznych, koncertów, projektów artystycznych, przez relacje z sesji muzycznych, z koncertów dyplomowych na uczelniach i innych wydarzeń tego typu, po audycje publicystyczne, warsztaty, programy edukacyjne i wywiady. Wnioskodawca zadeklarował codzienne nadawanie programu w wymiarze nie mniejszym niż 12 godzin na dobę.

Wnioskodawca przewiduje, że audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim mają wypełnić 35 proc. a audycje europejskie 51 proc. kwartalnego czasu nadawania programu. Zadeklarowany przez wnioskodawcę wyżej wymieniony udział procentowy jest zgodny z wymaganiami ustawy o radiofonii i telewizji w tym zakresie.

Pierwszym operatorem, który udostępnił kanał Jazz swoim abonentom, jest sieć Vectra (więcej tutaj). Wkrótce stacja ma pojawić się w kolejnych kablówkach. Telewizja Jazz nawiązała już współpracę z Wrocław Internet Exchange (WRIX). Dzięki temu stacja ma stać się dostępna w mniejszych sieciach kablowych w całej Polsce. Nadawca rozważa także nadawanie w przekazie satelitarnym (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż pierwsze informacje na temat startu stacji Jazz pojawiły się pod koniec 2017 roku (więcej tutaj). Początkowo planowano start kanału na 20 lutego br., jednak ta data uległa zmianie (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Konwerter SCR 24UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB24 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

179 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...